افکار -اظهارات همسر سفیر ایران در كشور فرانسه كه به توصیف زندگی خود در ایران و پاریس پرداخته، خبرنگار مصاحبه كننده رادیو فرهنگ فرانسه را از این شیوه زندگی انگشت به دهان گذاشته است.

به گزارش خبرنگار «آینده»، اظهارات صادقانه خانم سفیر درباره اقامت در کاخ لویی شانزدهم، جراحی بینی و جواهراتش فضایی را از خانواده یک مقام دولتی به تصویر می کشد که به هیچ روی با شعارهای پرطمطراق سران دولت عدالت محور همخوانی ندارد.

هرچند در گزینش مسوولان برای پست های حساس و تخصصی نظیر سفارت، توانایی و تجربه باید باشد، اما دست کم همسر سفیر ایران در یکی از نقاط حساس در دیپلماسی ایران با اروپا باید این پختگی را داشته باشد که در گفت و گو با خبرنگاران کشور میزبان چگونه سخن بگوید تا بهانه دست آنان نداده و برعکس بتواند باعثافتخار کشورمان گردد.

به گزارش سرویس بین‌الملل «آینده»، خانم فاطمه داروگر، همسر مهدی میرابوطالبی، سفیر ایران در فرانسه به مناسبت هفته زن مصاحبه ای با رادیو فرهنگ فرانسه(فرانس کولتور) انجام داده است. وی در این مصاحبه از علاقه خود به هنر از جمله نقاشی صحبت کرد و در جواب سؤال خبرنگار این رادیو در مورد زادگاهش گفته در منطقه نیاوران تهران متولد شده و در سن ۱۷ سالگی به همراه همسر خود برای ادامه تحصیل به آمریکا مهاجرت کرده است.

یکی از نکات جالب این مصاحبه این است که ایشان می گوید اقامتگاه سفیر ایران در فرانسه، یکی از کاخ های لوئی شانزدهم است و سه طبقه است، ولی منزل ایشان در ایران پنج طبقه بوده و تقریباُ متراژی بالاتر از ۱۵۰۰ متر دارد و تنها سالن پذیرائی آن ۳۰۰ متر است.

گزارشگر این رادیو می گوید: سال گذشته مبلمان بخش هایی از محل اقامت آقای سفیر و همسرش تغییر کرده و رنگ دیوارها برای هماهنگی با دکوراسیون جدید به رنگ سبز در آمده، با این حال خانم داروگر اصرار دارد رنگ دیوارها سبز نیست، بلکه نوعی فیروزه ای است.

وی دلیل عمل زیبایی بینی خود را شکستگی بینی در ۱۶ سال پیش بیان کرده و در عین حال عنوان می کند که خانواده من به زیبایی بینی معروف هستند.

خبرنگار فرانسوی به جواهرات همراه خانم سفیر اشاره می کند و می گوید الماسهای قشنگی در دست شماست باید خیلی گران باشد و وی تنها جواب می دهد اینها سنگهای طبیعی است.

خبرنگار در بخشی از گزارش خود می گوید نزدیک چهار خدمه زن در اینجا مشغول کار هستند.

خانم داروگر همچنین در بخشی از صحبت های خود آرزو کرد با توجه به سوابق تاریخی فرانسه در استقلال طلبی، روابط ایران و فرانسه مانند گذشته خوب و دوستانه شود.

فایل صوتی این مصاحبه را می توانیددر اینجا گوشدهید.