گروه سیاسی- جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با بیان اینکه  چندی پیش از علی طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص  "انعقاد قرارداد شبکه الکترونیکی پرداخت کارت با یک شرکت آمریکایی" سوال کرده، گفت: وزیر باید با حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس در این زمینه پاسخگو باشد.

وی افزود: اینجانب پیگیر این موضوع هستم که در حال حاضر سوال برای وزیر ارسال شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کد: کمیسیون باید زمان حضور وزیر را به وی اعلام کند تا وزیر در مجلس حاضر شود.

به گفته کریمی قدوسی اخیرا شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) با یک شرکت آمریکایی قرارداد کاری امضا کرده که به دلیل بی توجهی بانک مرکزی و نهادهای نظارتی طبق قراردادی، نظارت و کنترل گردش مالی و شناسایی تقلب را به یک پیمانکار خارجی برون سپاری کرده است.

وی افزود: اطلاعات محرمانه سیستم بانکی کشور و اطلاعات مالی عموم مردم از شبکه شاپرک عبور می کند و هر گونه دسترسی خارجی و یا حتی نفوذ داخلی مدیریت نشده به این اطلاعات، می تواند خسارات جبران ناپذیری به بار آورد.

نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر اقتصاد باید در خصوص استدلال فنی و امنیتی قرارداد، دریافت مجوز از نهاد نظارتی و سازمان پدافند غیر عامل و ... توضیح دهد.