به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين 'محسن قمي' چهارشنبه شب در مراسم گشایش نخستين دوره آموزشي مركز تربيت مبلغ و تبليغ بين الملل در سالن همايش هاي پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي افزود: ۷۰ درصد كساني كه در جهان به اسلامي مي گروند را زناني تشكيل مي دهند كه بدنبال راه نجاتي از فساد و ناهنجاري غرب هستند.
وی با اشاره به شرایط نامناسب فرهنگی در بین رسانه های خارجی، اظهار داشت: این رسانه ها رسالتی جز ایجاد زمینه غفلت از خدا و معنویت در بین بشر ندارند و ۳۰۰ شبکه ماهواره ای به منظور آشنایی زنان با نحوه زندگی غربی فعال است.
وی افزود: شرایط سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جهان کنونی مناسب نیست و جهانی پر از ظلم و بی عدالتی را شاهدیم که به همین دلیل نیاز به تبلیغ مبلغان در فضای خارج از کشور وجود دارد.
قمی اظهار داشت: در زمینه مسایل فکری و فلسفی مکاتب مدعی نجات بشر به بن بست رسیده اند و امروز فرهنگ غرب تنها با استفاده از تبلیغات رسانه ای اعتبار پیدا کرده است.
وی گفت: در برابر بن بست فکری و فلسفی غرب شاهد رویش و خیزش اسلامی در کشورهایی هستیم که مهد سکولاریسم بوده اند و به جز مساله بیداری اسلامی نقش مکتب اهل بیت(ع) نیز در این حرکت ها برجسته است.
معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری با بیان این که امروز بخش عمده ای از رهبری فکری جهان اسلام برعهده تشیع است افزود: قیام علیه ظالم شعاری شیعی بوده که مختص به اهل بیت(ع) است و امروز مکتب تشیع از نظر کمی، ارتقای جایگاه اجتماعی و سیاسی شاهد رشد است.
وی ادامه داد: اکنون در حوزه های علمیه اقدامات بسیار خوبی به منظور تربیت مبلغ خارج از کشور در حال انجام است و جامعه المصطفی، جامعه الزهرا، موسسه اشراق و موسسه بین المللی مطالعات اسلامی اقدامات مناسبی را انجام داده اند.
وی افزود: همه این فعالیت ها نسبت به نیازی که در سطح بین الملل داریم ناچیز است و وظیفه سنگین تری بر عهده حوزه های علمیه می باشد.
قمی افزود: هم اکنون در شرایطی هستیم که نیازهای بین المللی و نیازهای فرهنگی، اجتماعی و مذهبی جهان وجود مراکز آموزش تربیت مبلغین برای خارج از کشور را بیش از پیش محسوس می کند.
اولین دوره آموزشی مرکز تربیت مبلغ و تبلیغ بین الملل با حضور چهل نفر از طلاب حوزه های علمیه از امروز آغاز شد.
اين مركز با مشاركت موسسه فرهنگي آلاء و دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم تشكيل شده است.