اسفنديار رحيم مشايي، رييس گروه مشاوران جوان رياست جمهوري عصر امروز در مراسم اختتاميه چهارمين همايش سراسري مشاوران جوان رياست جمهوري ، با بيان اينكه اميدوارم نتيجه نشست ديروز و امروز اين همايش، آمادهسازي بستر و ايجاد فرصتهاي بهتر براي آينده باشد ، گفت: اميدوارم بتوانيم با همفكري و همدلي و اميد به دستيابي به افقهاي بلندتر براي داشتن كشوري بهتر، زيباتر، آبادتر و آزادتر امكانات را براي زندگي بهتر مردم خوب سرزمينمان عزيزممان جذب كنيم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگرچه جهان تاریخ کهنی دارد و سرشار از سوز، افسوس و احساس محرومیت از آرمان‌ها است؛ اما اگر خوب به موضوع نگاه کنیم می‌بینیم که سیمای جهان هنوز کودک است، حتی از کودکی خود هم عبور نکرده، فردا جوانی جهان است.

مشایی با اشاره به ظهور حضرت ولی عصر(عج) گفت: با حضور اوست که جهان جوان می‌شود و جوانی را آغاز


مشایی با اشاره به ظهور حضرت ولی عصر(عج) گفت: با حضور اوست که جهان جوان می‌شود و جوانی را آغاز می‌کند، او که بیاید در جهان شکوفایی ایجاد می‌کند و ظرفیت‌ها و استعدادها را افزایش می‌دهد و ایران ما امروز پرچمدار و قافله‌دار حرکتی است که به ظهور آن حضرت برسد.

وی تصریح کرد: در آینده یک جبهه‌بندی بزرگ اتفاق می‌افتد که در هر طرف این جبهه بیشترین انسان‌ها قرار می‌گیرند، جبهه‌بندی آینده یک جبهه‌بندی جهانی و در یک طرف انسان‌هایی قرار می‌گیرند که آسایش، امنیت، سعادت و زندگی خوب را برای همه می‌خواهند و در طرف مقابل کسانی قرار می‌گیرند که همه این‌ها را فقط برای یک عده محدود می‌خواهند.

رییس دفتر رییس جمهور اضافه کرد: سیمای امروز مدیریت جهان که وقتی همه کشورها بله بگویند، اما یک نفر نه بگوید، سخن آن یک نفر اجرا می‌شود، بر اساس چه منطقی است؟ رییس‌جمهور آمریکا هنوز هم فکر می‌کند که آمریکایی‌ها بر کل مردم دنیا سیادت دارند.

وی ادامه داد: این‌که گفته شود یک ملت رییس همه ملت‌ها باشد، یک جهت‌گیری منفی است و از اساس باطل است و آنچه که ما امروز درباره ایران، پرچم ایران، ظرفیت‌ها و مکتب انقلابی و اسلامی ایران می‌گوییم، این نیست که ملت ما نسبت به سایر ملت‌های دنیا برتر است.

مشایی تصریح کرد: چنانچه فردا مرزها برداشته شود و ملت‌ها برای سفر به اقصی نقاط دنیا ویزا نخواهند، دیگر سخن از برتری یک ملت معنی ندارد. زیبایی ملت بزرگ ایران به این است که جهانیان را به یک انتخاب دعوت می‌کند، این کار حرکت در مسیر آب است.