به گزارش افکارنیوز،

 پایگاه اینترنتی «پی‌جی مدیا» در گزارشی ادعایی به قلم «رابرت اسپنسر،» نویسنده آمریکایی ضداسلام و حامی صهیونیسم، نوشت: بخش 28 صفحه‌ای گزارش حادثه 11 سپتامبر که به نقش عربستان در خصوص این حملات تروریستی اختصاص دارد سرانجام منتشر شد؛ گرچه هنوز قسمت‌هایی از آن به دلایلی مورد سانسور قرار گرفته است. اکنون می‌دانیم چرا رئیس‌جمهوری که با پادشاه سعودی دست داد و رئیس‌جمهور دیگری که در مقابل او تعظیم کرد تمام این سال‌ها ‌کوشیدند این صفحات منتشر نشوند. این گزارش 28 صفحه‌ای تأیید می‌کند عاملان حادثه 11 سپتامبر مورد حمایت بلندپایه‌ترین مقامات عربستان قرار گرفتند.

 

به ادعای این گزارش، نه تنها نقش عربستان در خصوص این حادثه مورد سانسور خبری قرار گرفته، بلکه نقش ایران نیز پوشش داده نشده است. 

 

اسپنسر در ادامه نوشت: همانطور که در کتاب جدید خود به نام «راهنمای جامع ایران برای بی‌دینان» ذکر کردم، 22 دسامبر 2011 (30 روز منتهی به 10 دی 90) یک قاضی آمریکایی با مقصر دانستن ایران و حزب‌الله در خصوص این حادثه اعلام کرد آن‌ها ملزم به پرداخت غرامت به خانواده‌های قربانیان هستند. 

 

نگارنده این گزارش در ادامه و در ادعایی بی‌اساس نوشت: «قاضی دنیِلز» دریافت ایران و حزب‌الله به طور فعال پیش از حادثه 11 سپتامبر با القاعده برای طرح‌ریزی و اجرای این حملات همراهی کردند و پس از آن نیز به این همکاری ادامه می‌دهند.

 

این نویسنده ضداسلام و حامی رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: پیش از 11 سپتامبر ایران و حزب‌الله به اعضای القاعده برای منفجر کردن ساختمان‌های بزرگ آموزش می‌دادند. نتیجه این آموزش‌ها انفجار برج‌های «خبر» در عربستان در سال 1996، بمب‌گذاری در سفارت آمریکا در کنیا و تانزانیا در سال 1998 و حمله انتحاری به ناوشکن «یو اس اس کول» در سال 2000 به دست القاعده بود. اندکی پس از حمله به این ناوشکن بود که طرح‌ریزی حادثه 11 سپتامبر با مشارکت ایران آغاز شد.

 

در ادامه ادعاهای واهی و وقیحانه مطرح شده در این گزارش آمده است: ایران برای حمله به 3 ساختمان بزرگ آمریکا طرحی با نام «شیطان در آتش» را آماده کرد. بر اساس این طرح، باید 3 هواپیمای مسافربری پس از ربوده شدن در برخورد با ساختمان‌های مرکز تجارت جهانی، پنتاگون و کاخ سفید به عنوان به ترتیب مهمترین مراکز تجاری، نظامی و سیاسی آمریکا منفجر می‌شدند.

 

به ادعای این گزارش، بر اساس یک تحلیل طبقه‌بندی‌شده بوسیله آژانس امنیت ملی آمریکا، 8 نفر از 10 هواپیماربای حادثه 11 سپتامبر اواخر سال 2000 و اوایل سال 2001 به ایران سفر کرده بودند. کمیسیون 11 سپتامبر از دولت آمریکا خواست در خصوص نقش ایران تحقیقات لازم را انجام دهد؛ اما چنین اقدامی هرگز صورت نگرفت.

 

«کنت آر تیمرمن،» «عضو بنیاد دموکراسی در ایران،» ادعا می‌کند مقامات حزب‌الله این افراد را در سفر به ایران همراهی کردند. مسئولان مرزی در ایران گذرنامه‌های این افراد را مهر نکردند تا بعدها هنگام ورود آن‌ها به آمریکا شک‌برانگیز نباشد.

 

به ادعای تیمرمن، سازمان سیا به دلیل توجه نکردن به اهمیت این سفرها شرم‌زده است و به همین دلیل تاکنون از انتشار این خبر ممانعت کرده است. اما همین میزان اطلاعات منتشرشده در خصوص نقش ایران به اندازه کافی حیرت‌انگیز است. او در ادامه ادعاهای واهی‌اش، موارد زیر را در خصوص نقش تهران مطرح می‌کند:

 

• طرح‌ریزی حملات 11 سپتامبر 

 

• آموزش و کمک اطلاعاتی برای انجام عملیات

 

• مخفی کردن سفر عاملان این حادثه به افغانستان از دید آمریکا و پاکستان

 

• انتقال سران القاعده از افغانستان به ایران پس از حملات 11 سپتامبر برای حفاظت از آن‌ها در برابر حمله آمریکا

 

• ایجاد پناهگاه امن برای سران القاعده و حمایت مالی از آن‌ها سال‌ها پس از این حادثه

 

• دادن مجوز به القاعده به منظور استفاده از ایران به عنوان پایگاهی برای انجام حملات دیگر مانند بمب‌گذاری‌های سال 2003 در ریاض

 

در انتهای این گزارش دروغین آمده است: مقامات ارشد ایران برای جلوگیری از افشای عملیات با مقامات رده دوم القاعده در ارتباط بودند. «ایمن ظواهری» به عنوان عامل القاعده و «عماد مقنیه» به عنوان نماینده حزب‌الله در آن زمان با ایران هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دادند.