استخدام در وزارت خانه با ون!

حسینعلی حاجی‌دلیگانی با اشاره به برداشت‌های غیرقانونی و فیش‌های نجومی برخی از مسئولان اظهارکرد: دور زدن قانون برای برداشت‌های غیرقانونی در حقیقت ظلم به نظام است.

وی افزود: یکی از راه‌های موثر کاهش محبوبیت یک نظام در اذهان عمومی مردم برداشت‌های غیرقانونی است، به طوری که عده‌ای از مسئولان تا آن‌ جایی که می‌توانند از بیت‌المال بردارند، بخورند، بچاپند و بروند و در مقابل جمع کثیری از مردم هم آن پایین بنشینند و از نداری ناله کنند و یا حتی جان خود را از دست بدهند چرا که چیزی برای خوردن ندارند و به نان شب محتاج هستند.

* برداشت‌های غیرقانونی کودتا علیه نظام و انقلاب بود

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی جمع کثیری از مردم شاهد چپاول‌گری جمع قلیلی از مسئولان از اموال آن‌ها باشند، کینه، احساس بی‌عدالتی و احساس تبعیض به مردم دست داده و این کینه‌ها انباشته شده و نهایتا منفجر خواهد شد و این ظلمی است که در حال حاضر شاهد آن هستیم.

* حقوق‌های نجومی یعنی شخصی از دیوار بیت‌المال بالا رفته است

وی در تشریح تفاوت برداشت‌های غیرقانونی به ظاهر قانونی و تخلفات محسوس مالی ادامه داد: اگر این تخلفات به گونه‌ای دیگر و این اموال به شکل اختلاس و یا سرقت صورت گرفته بود، ضرر آن کمتر از دور زدن قانون برای برداشت‌های غیرقانونی بود؛ بحث اختلاس کاملا واضح است، یعنی شخصی از دیوار بیت‌المال بالا رفته و سرقتی صورت داده است که نهایتا باید شدیدا مجازات شود و اموال برداشته شده را به بیت‌المال بازگرداند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: کسی که با تمسک به برخی از قوانین و اختیاراتی که در جهت اداره کشور به او داده شده، امتیازاتی را به صورت شخصی برداشت می‌کند، خیانت بسیار بزرگی است.

حاجی‌دلیگانی دور زدن قانون در برداشت‌ها و ایجاد حقوق‌های نجومی را خیانت دانست و تصریح کرد: این برداشت‌های نجومی خیانت به همه کسانی است که به دنبال ایجاد انقلاب اسلامی بودند، این کار خیانت به امام(ره)، شهدا و همه افرادی است که در خلوت خود برای این انقلاب دل سوزانده‌اند و در حقیقت این یک نوع کودتای درونی علیه نظام و انقلاب بود.

* برخی هنوز از حقوق‌های نجومی حمایت می‌کنند/ پاداش به مدیران برای زجر بیشتر مردم

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از مسئولان بعد از گذشت چند ماه از افشای فیش‌های حقوقی نجومی همچنان از میزان این برداشت‌ها دفاع کرده و آن‌ها را لازم می‌دانند؛ برخی مسئولان از راه‌های بیشتر دور زدن مردم استفاده می‌کنند و به مدیریت برخی از بانک‌ها برای ابداع طرحی که بتوان بیشتر مردم را در تبادلات بانکی زجر داد پاداش داده می‌شود.

*برخی طراح خدعه و نیرنگ هستند/ سود 21 درصد یا 25 درصد

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: این افراد اگر هنر دارند کاری کنند که تولید داخلی را بالا ببرند و جلوی صادرات بی‌رویه را بگیرند نه اینکه بنشینند و فرمول‌هایی را طراحی کنند که بتوانند مردم را بیشتر دور بزنند، در ظاهر بگویند 21 درصد سود اما در باطن سود بانکی را به 25 درصد برسانند، این افراد در واقع طراح خدعه، نیرنگ و دور زدن هستند و به جای پاداش گرفتن باید مجازات شوند.

* دریافتی همه مدیران در اتاق شیشه‌ای کاملا شفاف شود

وی با درخواست تصویب و اجرای طرح شفاف‌سازی دریافتی‌های مسئولان اضافه کرد: باید طرحی در مجلس شورای اسلامی با عنوان شفاف‌سازی در دریافتی مسئولان مطرح کرد تا میزان فیش‌های حقوق همه مدیران از رئیس‌جمهور گرفته تا روسای دیگر قوا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و... در فضای سایبری که بسیار راحت و کم‌هزینه است منتشر شود و مثل یک اتاق شیشه‌ای کاملا شفاف شود، چه اشکالی دارد؛ مگر این کار خلاف امنیت، عفت و شرع مقدس است، بنابراین باید در معرض دید عموم مردم قرار بگیرد تا از بسیاری مشکلات پیشگیری شود.

* برخی با تاکسی، ون و مینی‌بوس اعضای خانواده را به وزارتخانه آورده‌اند

حاجی‌دلیگانی با اشاره به دیگر فسادهای اداری و استخدام‌های خانوادگی در وزارت‌خانه‌ها و ادارات دولتی متذکر شد: بردن افراد به صورت خانوادگی در سمت‌های مختلف بسته به تعداد اعضای خانواده برخی مسئولان صورت گرفته، برخی با تاکسی، برخی با ون، برخی با مینی‌بوس و عده دیگری با اتوبوس اقوام و خویشاوندان خود را به ادارات و وزارت‌خانه‌ها می‌برند.

وی ادامه داد: تعداد نفراتی که اخیرا توسط یکی از مسئولان در یکی از وزرات‌خانه‌ها به صورت گروهی به استخدام درآمده‌اند به اندازه ظرفیت یک خودروی ون بوده که هنوز هیچ پاسخی به اعتراض در این مورد داده نشده و این در حالی است که نام مسئول متخلف و مدارک آن نیز موجود است.

* اعضای خانواده وزیر عزل نشوند اسامی را رسانه‌ای می‌کنم

حاجی اضافه کرد: توبه کردن این مورد این گونه است که افرادی را که از طریق ارتباطات خویشاوندی و بدون در نظر گرفتن صلاحیت به سمت‌های مختلف منصوب کرده‌اند را عزل کنند که در غیر اینصورت اسامی مسئولان متخلف را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهیم داد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: افشای واقعیات، رسالت اصلی رسانه‌های با وجدان است اما متاسفانه برخی از رسانه‌ها فقط آنچه که باب میل خودشان بیان شده باشد را منتشر می‌کنند و کاری به منافع ملی ندارند.

وی افزود: اگر به برخی از رسانه‌ها گفته شود که فلان اتفاق افتاده متاسفانه هیچ حساسیتی از خود نشان نمی‌دهند و این موضوع نشان می‌دهد که مرکز هماهنگ‌کننده آن رسانه به خبرنگار خود خط داده که فقط موضوعات مدنظر خود را پیگیری کند که برخی از رسانه‌های زنجیره‌ای به این صورت عمل می‌کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اظهار نظر یکی از آقازاده‌ها در مورد حکومت دینی بیان داشت: برخی در انقلاب راه را اشتباه رفته‌اند و از ابتدا به جای طی طریق در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی در اداره کشور، مسیر دیگری را انتخاب کرده‌اند که البته در این راه کیسه‌های خود را به خوبی از اموال پر کرده‌اند.

نماینده مجلس دهم ادامه داد: این خانواده‌های متصل به برخی از مسئولان به دلیل برخی مشکلات نگرشی مضامینی در خلاف اهداف انقلاب را در جامعه مطرح کرده و زمینه‌ساز چالش‌هایی نظیر وضع حجاب امروز کشور شده‌اند.

* حضور پررنگ خبرنگاران رسانه‌های زنجیره‌ای در مجلس/ رسانه‌های متعهد نبودند فیش‌ها بر ملا نمی‌شد

حاجی‌دلیگانی عنوان کرد: عمده خبرنگاران حاضر در مجلس، خبرنگاران رسانه‌های زنجیره‌ای هستند و کمتر خبرنگاری از رسانه‌های دلسوز منافع ملی حتی از صداوسیما در مجلس حضور دارد، به طوری که مصاحبه‌هایی هم که از طرف خبرنگاران صداوسیما در مجلس صورت می‌گیرد از افرادی تهیه می‌شود که دارای مواضع و جهت‌گیری‌های خاصی هستند؛ در مورد موضوع فیش‌های حقوقی نجومی هم اگر رسانه‌های متعهد به صحنه نیامده بودند و افشاگری نمی‌کردند کار تا همین‌جا هم پیش نمی‌رفت.

* از اجرای برجام گزارش دقیقی ارائه نشده/ از هیأت نظارت گلایه‌مند هستیم

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وضعیت عملکرد هیئت نظارت بر برجام در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از این هیئت گلایه‌مند هستیم چراکه آن‌طور که باید و شاید به تکالیف و وظایف خود در خصوص رسالت‌های برجام عمل نکرده است؛ آنچه که در برجام به عهده ایران بوده به صورت کامل و در فرجه زمانی مشخص انجام شده اما دیگر کشورهای 1+5 به تعهدات خود عمل نکرده‌اند و تعهدات فقط بر روی کاغذ نوشته شده که این نشان‌دهنده به جا بودن نگرانی منتقدین برجام است.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: گزارشاتی که از برجام در دو دوره به مجلس شورای اسلامی ارائه شده مورد قبول نبوده چرا که به عنوان یک گزارش نبوده و فقط مطالب مندرج در برجام با اندکی ویرایش، تنظیم و در صحن مجلس شورای اسلامی قرائت شده است که این کوتاهی در انجام وظیفه توسط وزارت امور خارجه است.

حاجی‌دلیگانی با تاکید بر اینکه بر اساس استیفای حق مردم هر جایی که لازم باشد از دولت دفاع می‌کنیم، بیان داشت: اگر دولت کار درستی انجام بدهد نظیر بحث عملیاتی شدن بودجه‌ریزی با قدرت از آن حمایت می‌کنیم و در مقابل اگر ایرادی هم ببینیم آن را تذکر داده و پیگیری می‌کنیم.

* نمایندگانی که لیستی آمده‌اند مستقل نیستند

وی در ادامه اظهاراتش با اشاره به دسته‌بندی‌های سیاسی در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اکثر افرادی که در مجلس شورای اسلامی خود را مستقل می‌دانند کسانی هستند که همه از لیستی شناسنامه‌‎دار رای آورده‌اند و نباید عنوان مستقل را یدک بکشند بلکه باید اسم واقعی حزب خود را اعلام کنند.

حاجی‌دلیگانی اظهار داشت: برخی از اتفاقاتی که در مجلس رخ می‌دهد حاصل معاملاتی است که صورت می‌گیرد، البته این معاملات صرفا جنبه مادی نداشته و بده‌ و بستان‌های سیاسی است که گاها احساس بدهی و احساس گناه برخی از نمایندگان نسبت به جبران اقدامی است که در گذشته به آن عمل نشده است.