نشنال اینترست در مطلبی نوشت: شاه مخلوع ایران تمایل زیادی به خرید اسلحه از آمریکا داشت. او خواستار خریداری آخرین تجهیزات و تسلیحات آمریکایی بود. وی بخش زیادی از عواید حاصل از فروش نفت را خرج خرید اسلحه می کرد. با روی کار آمدن جمهوری اسلامی ایران، آمریکا فروش سلاح به ایران را تحریم کرد. 

 

اما اگر ایران در حال حاضر به بازار تسلیحات آمریکا دسترسی داشت، چه سلاح هایی را انتخاب می کرد؟
 
1. ام کیو-9 ریپر
 
ایران کشوری با مرزهای زمینی و دریایی است. ایران می تواند از هواپیمای بدون سرنشین ام کیو-9 ریپر برای محافظت از مرزها، حملات دریایی و همچنین پشتیبانی از نیروهای زمینی استفاده کند. 

 

نشنال اینترست: 5 سلاح آمریکایی جالب برای ایرانی ها +تصاویر

 

 

2. بوئینگ ای‌اچ-۶۴ آپاچی
این بالگرد تهاجمی پیشرفته می تواند به عنوان پشتیبانی برای ام کیو-9 ریپر مورد استفاده قرار گیرد. آپاچی شامل یک توپ ۳۰ میلی‌متری با قدرت شلیک 625 بار در دقیقه است که بین دو چرخ فرود اصلی در زیر بدنه جلویی بالگرد نصب شده ‌است. همچنین این بالگرد قادر است 16 موشک ضد زره هلفایر را حمل کند.

 

ترکیب این بالگرد تهاجمی با هواپیماهای بدون سرنشین ام کیو-9 ریپر، ایران را به برترین قدرت نظامی منطقه تبدیل خواهد کرد.

 

نشنال اینترست: 5 سلاح آمریکایی جالب برای ایرانی ها +تصاویر

 

 

3. کشتی جنگی ساحلی
در واقع، ایران نیازی به داشتن یک ناوگان دریایی گسترده ندارد؛ اما این کشتی های جنگی به نیروی دریایی ایران در خلیج فارس کمک شایانی خواهند کرد. این کشتی های پیشرفته در گشت زنی و نگهبانی از مرزهای دریایی ایران کاربرد وسیعی دارد. همچنین این کشتی های جنگی در تقابل با ناوگان دریایی سعودی به نیروی دریایی ایران اعتبار بالایی خواهد بخشید.

 

نشنال اینترست: 5 سلاح آمریکایی جالب برای ایرانی ها +تصاویر

 

 

4. لاکهید مارتین اف 35
لاکهید مارتین اف 35 یک هواپیمای جنگنده چندمنظوره است. این جنگنده قادر است اهدافی را در هوا و یا زمین مورد حمله قرار دهد. همچنین این جنگنده می تواند به دو صورت عمودی و افقی بر زمین بنشیند و بلند شود.

 

نشنال اینترست: 5 سلاح آمریکایی جالب برای ایرانی ها +تصاویر

 

 

5. موشک بالستیک قاره پیمای مینتمن- 3
ایران سالها کوشیده است تا فعالیت های هسته ای و برنامه موشکی خود را ارتقا دهد. ادعای دستیابی ایران به سلاح هسته ای همواره مورد بحث و انتقاد قدرت های جهانی بوده است. در هر حال، توافق هسته ای ایران روند فعالیت های هسته ای این کشور را کند کرده است. 

 

نشنال اینترست: 5 سلاح آمریکایی جالب برای ایرانی ها +تصاویر

 

 

در حال حاضر، ایران تمام توان خود را برای توسعه موشک های بالستیک به کار گرفته است. یک موشک بالستیک قاره پیمای مینتمن- 3 قادر است از دامنه های زاگرس در ایران، عربستان سعودی، اسرائیل، آمریکا و دیگر دشمنان جمهوری اسلامی را مورد حمله قرار دهد.

 

در انتهای این مطلب ادعا شده است: دستیابی ایران به این سلاح های آمریکایی قطعا این کشور را آنقدر جسور خواهد کرد که دامنه فعالیت های نظامی خود را به فراتر از منطقه خاورمیانه بکشاند.