به گزارش افکارنیوز،

 پایگاه آمریکایی پی جی مدیا (Pjmedia) در گزارشی با عنوان "ایران از جنگ با آمریکا استفبال می کند" به رویایی قایق های تندرو سپاه با ناو آمریکایی پرداخت و نوشت: هفته گذشته بود که 4 قایق تندروی سپاه ایران در نزدیکی تنگه هرمز به ناو جنگی آمریکا نزدیک شدند و مقامات نظامی آمریکا تنها این اقدام خطرناک ایران را ناایمن و غیر حرفه ای توصیف کردند.

 

این پایگاه آمریکایی نوشت: «در حقیقت باید گفت، این اقدام ایران غیر حرفه ای هم نبوده است و این حرکت قایق های سپاه یک دریانوردی و گشت زنی ساده محسوب نمی شود و مشخصا نشان می دهد که ایران برای جنگ آماده است. اقدام قایق های ایرانی در حالی بوده است که ناو آمریکایی چندین بار هشدار داده است و حتی امکان افزایش تنش و درگیری نیز وجود داشته است.

اکنون نیز دولت اوباما به طور عمد توجهی به این وقایع نمی کند و تفکر این است که کاخ سفید، عموم مردم آمریکا را در زمینه اقدام موفقیت آمیز اوباما در زمینه رابطه با ایران، فریب داده است و چیزی که مشخص است این است که ایران تغییری در سیاست های خود لحاظ نمی کند.»

 

 

پی جی مدیا افزود: «برخی از مقامات ایرانی حتی با صراحت بیان می کنند که ایران در هر زمان خود را برای جنگ با آمریکا و اسرائیل آماده می کند و مقامات نظامی ایران دائما از آمادگی خود برای مقابله و حمله به آمریکا سخت می گویند. رهبر پیشین ایران آقای خمینی نیز، آمریکا را دشمن بزرگ خواند و همچنان شعار مرگ بر آمریکا بر سر زبان های مردم ایران است.»

 

 

این پایگاه خبری آمریکایی در پایان نوشت: «اکنون ایران به این نتیجه رسیده است که اوباما در قبال موضع گیری های ضعیف است و باید گفت در این زمینه ایران درست فکر می کند و باید منتظر ماند تا چه زمانی این روند سیاستی از سوی دولت اوباما ادامه دارد.»