به گزارش افکارنیوز،

 علی اکبر ولایتی اظهار داشت: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، دوستان مذاکره‌کننده ما نهایت تلاش را که در حد وسعشان بود، انجام دادند اما طرف مقابل که در رأس آنها آمریکایی‌ها هستند، به هر طریقی که توانستند سنگ‌اندازی کردند.

وی تصریح کرد: بدون تردید تا زمانی که به آمریکایی‌ها فشار وارد نشود، به سهولت کاری را که به عهده‌شان هست انجام نمی‌دهند، این را به روشنی دیده‌ایم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکایی‌ها بدعهدی کردند و مطابق آنچه باید انجام دهند، انجام ندادند.

ولایتی اظهار داشت: ایران مطابق زمانبندی که تعهد کرده بود و حتی زودتر از آن، به وظایف خود عمل کرد ولی آمریکایی‌ها بدعهدی کردند.

عضو هیئت عالی نظارت بر اجرای برجام تاکید کرد: جلسه یادآوری سنگ اندازی‌های آمریکا در اجرای برجام به زودی برگزار خواهد شد.

ولایتی پیشتر نیز در مصاحبه‌ مشروح با خبرگزاری صدا و سیما گفته بود: در مذاکرات، یک طرف کشورمان و طرف دیگر ۱+۵ تا پایان، گفتگو کردند اما اکنون یکی از آنان که از ابتدا معرکه‌گردان بود همچنان فعال مایشاء است و هر کاری دلش می‌خواهد می کند و آن ۵ عضو دیگر هیچ کاری نمی‌کنند.