به گزارش افکارنیوز،

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اجرای FATF  توسط دولت اظهار داشت: چرا خود آمریکا، عربستان،‌ترکیه، قطر و امارات که بر طبق اسناد و مدارک موثق از تروریست‌های منطقه حمایت دارند مشمول این پروتکل نمی‌شوند.

وی افزود: آمریکا و همپیمانان عربی‌اش عامل بقا و دوام تروریست‌ها هستند و آزادانه از لحاظ مالی و نظامی تروریست‌ها را حمایت می‌کنند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: مگر دولت ما اعلام نکرد که تحریم‌های شورای امنیت و آمریکا ظالمانه، غیرقانونی و غیر قابل قبول است حالا که این تحریم‌ها با توافق برجام لغو شده است حالا ما بیاییم همان تحریم‌ها را در داخل اعمال کنیم.

وی با بیان اینکه FADF جنبش‌های مقاومت ما را هدف قرار داده است، گفت: FATF از قهوه قَجَری تلخ‌تر است و چرا که عزت ملی ما را نشانه گرفته است.

ترقی خاطرنشان کرد: حمایت از جنبش های آزادیخبش و مقاومت جزو قانون اساسی و سیاست مصمم ما است و مقام معظم رهبری نیز بارها این را اعلام کردند. بنابراین سیاست کلان نظام و قانون اساسی، مبانی فکری و دینی ما همه برخلاف این پیمان نامه است.

وی ادامه داد: دولت با چه مجوزی این پیمان نامه را امضا کرده است؟ چه کسی به دولت اختیار داده پیمان نامه تضعیف جنبش مقاومت در برابر تروریست‌ها را امضا کند؟

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: شورای امینت و مجلس باید پیمان نامه FATF را باطل اعلام کنند. اختیار امضاهای خودسرانه تا کجا؟ مجلس باید جلوی هرگونه امضای خودسرانه توسط دولت را بگیرد.