به گزارش افکارنیوز،

روزنامه انگلیسی "سان" (The Sun) با انتشار گزارشی در صفحه آنلاین خود به انعکاس نماهنگ "ایستاده ایم 2" پرداخته و آن را "هشدار جنگ" خوانده است.

 

این روزنامه انگلیسی در عنوان خبر خود آورده است: «هشدار جنگ: ایران در نماهنگی شبیه به ویدئوهای تبلیغاتی داعش[!]، ناوگان دریایی آمریکا را با سونامی عظیم غرق کرد.»

 

در این گزارش به انتشار بخشی 2 دقیقه ای از نماهنگ "ایستاده ایم 2" اکتفا شده و از انعکاس کامل آن خودداری شده است. در این گزارش می خوانیم: «در ابتدای ویدئو، پسری کم سن و سال، هواپیمایی را می بیند که توسط یک کشتی جنگی آمریکایی هدف قرار می گیرد.

 

این ویدئو سپس گروهی از مردان ایرانی را نشان می دهد که پرچم ملی خود را در دست دارند و در حالی که شعری را همراه هم می خوانند به سوی ساحل پیش می روند و نیروی میهن پرستی و خشم آن ها یک سونامی را به وجود می آورد که ناوگان آمریکایی را در هم می کوبد و حتی بالگردها را از آسمان به کام خود می کشد.

 

 

در متن این نماهنگ آمده است "اگر بخواهی از من رد شوی، قلم پایت را خورد خواهم کرد" و در پایان این ویدئو، پرچم آمریکا در حال سوختن به تصویر کشیده شده است.

 

 

به نظر می رسد این ویدئو از پرواز شماره 655 ایران ایر در سال 1988 که توسط نیروی دریایی آمریکا هدف گرفته شده و 290 سرنشین آن کشته شدند، الهام گرفته شده است.»