به گزارش افکارنیوز،

علی‌اکبر ولایتی رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز یکشنبه 21 شهریور با «مبشر جاوید اکبر» وزیر مشاور در امور خارجی هند دیدار و درباره تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین توسعه روابط دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

ولایتی در این دیدار، ضمن تاکید بر روابط تاریخی ایران و هند گفت: ایران و هند ظرفیت‌های فراوان و ارزشمندی را برای گسترش و توسعه روابط در زمینه‌های مختلف در اختیار دارند که می‌تواند در جهت ایجاد صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی نیز تاثیر‌گذار باشد که همین مهم ضرورت فعالیت و اقدامات جدی را مورد تاکید قرار می دهد.

ولایتی تصریح کرد: در موضوعات منطقه ای به ویژه مبارزه با افراط گرایی و جریانات تروریستی در منطقه نیز دو طرف با توجه به تجربیات در اختیار می توانند طراحی و برنامه ریزی مناسبی را به اجرا در آورند که حتما نتیجه این همکاری ها برای ثبات در این منطقه موثر خواهد بود.

وی افزود : زمینه های اقتصادی، فرهنگی، موضوعات مرتبط با ترانزیت و حمل و نقل، مبارزه با تروریسم و دیگر زمینه ها می تواند برای توسعه همکاری ها و تعاملات دو طرف مورد توجه قرار گیرد که با برنامه ریزی و طراحی های بلند مدت پیگیری و اجرا شوند.

ولایتی همچنین بر توسعه روابط چند جانبه ایران، هند و افعانستان در زمینه های مختلف تاکید کرد.

وزیر مشاور در امور خارجی هند هم صمد ابراز خرسندی از این دیدار و تاکید بر اهمیت روابط دو کشور در همه حوزه ها گفت : دو کشور سابقه طولانی روابط دوستانه را تجربه کرده اند و علاقه داریم این روابط توسعه و گسترش یابد.

وی افزود: همانطور که شما اشاره کردید تروریسم و جریانات افراطی و تکفیری برای نه یک منطقه بلکه جهان خطرناک است و باید مقابله جدی را با آنان طراحی کرد.