به گزارش افکارنیوز،

عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی پیش از پایان نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به بند 11 ماده 22 و همچنین ماده 111 آیین‌نامه داخلی پارلمان، اظهار داشت: وزیری که به مجلس دعوت می‌شود باید پاسخگوی سوالات نمایندگان باشد و در نهایت باید یک تصمیم و جمع‌بندی از جلسه انجام شود.

وی افزود: شأن مجلس بالاتر از این است که یک وزیر بیاید برای خودش یک گزارش بدهد و برود و فرصت زمان خوبی برای توضیحات نمایندگان در اختیار آنان قرار نگیرد.

گودرزی همچنین یادآور شد: مجلس یک نهاد تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز است، حضور یک وزیر در خانه ملت باید خروجی داشته باشد، متأسفانه مدتی است وزرا فقط برای تولید خبر برای افکار عمومی به مجلس می‌آیند.

نماینده بروجرد در مجلس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به امضای وزیر پای تعهد FATF، تصریح کرد: آقای وزیر می‌گوید ما قائل نیستیم که خط مقاومت در منطقه تروریسم محسوب شود، آقای وزیر مگر شما تصمیم می‌گیرید؟ این نمایندگان مجلس شورای اسلامی هستند که باید تصمیم‌گیری کنند. اما شما آن تعهد را امضا کردید و باید بدانید‌ آنان منافقین را تروریست حساب نمی‌کنند بلکه محور مقاومت در منطقه را تروریست می‌دانند. سوال اینجاست که آمریکا کجا قابل اعتماد بوده که امروز ما وارد اینگونه بازی‌ها شویم؟!

گودرزی همچنین تأکید کرد: تقاضا دارم مجلس شورای اسلامی به طور جدی به این مسئله ورود کند و دولت باید عضویت ایران در FATF را به صورت لایحه تقدیم پارلمان نماید. اگر امروز در این زمینه درست تصمیم نگیریم،‌ آینده نظام دچار خدشه می‌شود.

در ادامه مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس در پاسخ به تذکر گودرزی گفت: جمع‌بندی آقای لاریجانی درباره جلسه امروز مجلس که گفت دولت فقط باید در چارچوب قوانین مصوب مجلس با FATF مذاکره کند، اگر اجرایی شود خواسته‌های نمایندگان هم محقق می‌شود. هر چند FATF در شورای عالی امنیت ملی در حال بررسی است و نظر مقام معظم رهبری بر همه این موارد ارجحیت دارد. هر چند اگر لازم باشد مجددا وزیر اقتصاد را برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان درباره عضویت ایران در FATF دوباره به مجلس دعوت می کنیم.