به گزارش افکارنیوز،

روزنامه الرأی کویت اعلام کرد وزارت رسانه این کشور این روزنامه را به اتهام توهین به ایران جریمه کرده است.

روزنامه «الرأی»، نوشت که دادستانی رسانه و مطبوعات کویت سردبیر و شماری از روزنامه نگاران این روزنامه را احضار و اعلام کرده مطالبی در این روزنامه منتشر شده که روابط بین المللی ایران و جمهوری اسلامی ایران را به خطر می‌اندازد.

 این روزنامه در مقاله‌ای که روز سه شنبه (امروز) منتشر کرده اعلام کرد که این شکایت مربوط به 4 مطلبی است که در روزهای 8، 10 و 12 ژوئن گذشته در این روزنامه منتشر شده و ایران را به جاسوسی از کویت متهم کرده و نقش تهران در منطقه را در چند یادداشت و گزارش بررسی کرده بود.

این روزنامه در گزارش خود نوشته که همواره دیدگاه ایران در موضوعات منطقه‌ای را منعکس کرده و ضمن اینکه یک خبرنگار مستقر در تهران دارد در بازنشر نظرات و واکنش‌های سفارت ایران در کویت در خصوص برخی مطالب منتشر شده در این روزنامه دریغ نکرده است.

الرأی در ادامه نوشته که سفارت ایران از این روزنامه شکایت نکرده و با مسائل رسانه‌ای به صورت رسانه‌ای برخورد کرده است.

روزنامه کویتی تأکید کرد در حالی وزارت رسانه این کشور «الرأی»، را به آسیب رساندن به روابط تهران و کویت متهم کرده که اتهامات مطرح شده در گزارش‌های الرأی بارها از سوی مسئولان سیاسی نیز مطرح شده است.

این روزنامه نوشته: موضوعاتی که در گزارش‌های تحلیلی الرأی درباره وضعیت منطقه منتشر شده خیلی کمتر از آن چیزی است که در بیانیه‌ اخیر یا بیانیه‌های پیشین شورای همکاری خلیج فارس [که کویت هم عضو آن است] مطرح شده است.

این روزنامه افزود: اگر وزارت رسانه گمان می‌کند این گزارش‌ها می‌تواند به روابط دو کشور آسیب برساند پس با وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و خبرگزاری‌های رسمی کشورهای عضو که بیانیه‌های ضد ایرانی را منتشر می‌کنند چه برخوردی خواهد کرد؟ آیا قرار است الرأی را به دلیل انتشار بیانیه‌ها و اظهارات سران سیاسی و وزرای خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز جریمه کند؟