به گزارش افکارنیوز،
اسماعیل کوثری در واکنش به خبری مبنی بر اینکه شیمون پرز در دوران ریاست خود بر رژیم صهیونیستی، نتانیاهو را از تعرض به خاک ایران منع کرده بود، گفت: اگر این جنایتکار رژیم صهیونیستی، یک حرف عاقلانه در عمر خود زده باشد همین بوده است.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با تجربه و اطلاعات نسبی که آنها از ایران داشتند می دانستند اگر نتانیاهو اقدامی علیه ایران کند در اصل به مرگ اسرائیل سرعت بخشیده و محو اسرائیل از صفحه روزگار زودتر رقم می خورد.

 رئیس سابق اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به بیان مقام معظم رهبری در خصوص اینکه اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید، بیان داشت: آن سخن در شرایط عادی بود اما اگر اقدامی علیه ایران می کردند این اتفاق زودتر رقم می خورد.

کوثری با اشاره به اینکه اسرائیل نه سرزمین بزرگی دارد، نه جمعیتی و نه مردم فداکاری خاطر نشان کرد: رژیم صهیونیستی تنها به خاطر سرمایه ها و کمکهای کشورهای دیگر توانسته خودش را بزرگ جلوه دهد.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اسرائیل در جنگهای 33 روزه ، 50 روزه، 11روزه،‌8 روزه و ماجرای غزه به دفعات طعم شکست را چشیده است، گفت: اسرائیل رژیمی  نیست که بتواند از خود دفاع کند و به خاطر این شکستها می داند اگر کوچکترین تعرضی به ایران شود نه تنها ایران بلکه کشورهای منطقه روی سرش خراب خواهند شد و در کوتاه ترین زمان کاری می کنند که از کرده خود پشیمان شود.