گروه سیاسی-  او با با طرح این پرسش که "چرا بزرگان کشور، نویسندگان، روزنامه‌ها و صدا و سیما واقعیت ایران را به مردم نمی‌گویند؟ موجی از انتقادات را در شبکه های اجتماعی علیه خود برانگیخت.

به گزارش افکارنیوز، بیش از همه کاربران توئیتر بودند که به این اظهارات رئیس جمهور واکنش نشان دادند. یکی از کاربران نوشت: یاد احمدی نژاد افتادم که میگفت چرا پراید باید ۲۰ میلیون باشه! ما باید جواب بدیم؟ کاربر دیگری در واکنش به این بخش از اظهارات رئیس جمهور در جمع مردم قزوین نوشت: رأی دادم که سؤالای خوشگل بپرسه؟

کاربر دیگری با اشاره ای کنایه آمیز به جایگاه ریاست جمهوری توئیت کرد: این که ایشون از ما میپرسه خیلی جالبه..

ببخشید آقای رئیس جمهور!

حسن روحانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت بازار نفت و افت قیمت ها گفت: در همه کشورهای تولیدکننده نفت، ارزش پول ملی به نصف و در بعضی از آنها حتی به یک پنجم کاهش یافت اما ایران اسلامی با همه این شرایط سخت و در حالی که درآمدهای نفتی به یک سوم کاهش یافت، بی دغدغه اداره شد.چرا شکر نعمت نمی‌کنیم؟

این اظهارات در حالی است که رکود سنگینی که گفته می شود از جنگ جهانی دوم به این سو بی سابقه بوده همچنان در بازارهای سرمایه ای مانند مسکن و غیره حاکم بوده و اقتصاد دانان نیز دورنمای مساعدی را برای برون رفت از وضعیت فعلی پیش بینی نمی کنند. رئیس جمهوری که زمانی با وعده گزارش 100 روزه به تلویزیون آمد حالا از مردم می پرسد چرا شکر نعمت نمی کنند؟ چون وضعیت تورم مانند ونزوئلا بالای 400 درصد نرفته است!

به نظر می رسد روحانی که اینک از حذف مهمترین رقیبش از روند انتخابات مطمئن شده اینبار به جای درپیش گرفتن راهکارهای اصلاحی در اقتصاد و تمکین به رای منتقدان از موضع طلبکارانه آشکارا مشکلات بزرگ اقتصادی را نادیده گرفته و به مردمی که با بیکاری و رکود دست به گریبان هستند توصیه می کند که با نگاهی به اقتصاد در هم پاشیده ونزوئلا شکرگذار دولت تدبیر و امید باشند. باید دید در ادامه راه و با معرفی نامزدهای جدی اصولگرایان رئیس جمهور می تواند رویکرد فعلی را تغییر بدهد و یا همچنان قاطعانه به ستایش دولتی می پردازد که خود ریاست ان را برعهده دارد.

محمد صادقی