به گزارش افکارنیوز،

 آیت‌الله عباسعلی سلیمانی صبح امروز در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح سیستان و بلوچستان با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: امسال شعار هفته نیروی انتظامی شعار وحدت و همدلی پلیس با اقشار مختلف مردم است.

وی افزود: برای ایجاد وحدت وهمدلی باید اقدام و عمل صورت بگیرد و الحمدالله نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان در راستای وحدت و همدلی گام برداشته و مورد توجه مردم قرار گرفته است.

وی گفت: این اقتدار نیرو های مسلح اعم از مرزبانی و نیروی انتظامی سبب شده تا دشمن که هر لحظه درصدد ضربه زدن به نظام است ازاین کار ناامید و پشیمان شود.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: ماموریت پلیس استقرار نظم و آرامش در جامعه و برخورد با مخلان آسایش و آرامش است و اگر هم قوانین و دستوراتی وجود دارد قطعا برای تامین امنیت خود مردم است.

وی افزود: مردم نیز با احترام به قانون و همکاری با نیروی انتظامی می توانند مراتب قدردانی و تشکر خود را به صورت عملی نشان دهند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: امروز اقتدار نیروهای مسلح ایران اسلامی در همه جای دنیامثال زدنی است و این افتخار و عزت برای ما است و باید از زحمات آنها تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح سیستان و بلوچستان فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان نیز در سخنانی به گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و افزود: شعار امسال ما در هفته نیروی انتظامی «همه با هم برای امنیت و آرامش» است.

سردار حسین رحیمی گفت: در راستای این شعار همچون گذشته رویکرد نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان تقویت وحدت و همدلی پلیس با اقشار مختلف مردم است تا بتوانیم با این همکاری و همدلی به امنیت پایدار برسیم.

وی افزود: امسال پلیس پیشگیری، پلیس مبارزه با مواد مخدر، راهنمایی و رانندگی و پلیس راه استان رتبه نخست کشور را بدست آوردند و در زمینه ترافیکی از رتبه سی‌ام کشور به رتبه اول ارتقاء یافته ایم و پلیس آگاهی نیز جزء رتبه های برتر کشور بود.

وی با اشاره به کاهش جرایم خشن گفت: اقدامات موثری در این زمینه صورت گرفته است که خوشبختانه در ۶ ماه نخست امسال سرقت های مسلحانه به میزان ۲۶ درصد در سطح استان کاهش داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به انهدام دو گروهک تروریستی در شهر خاش افزود: همچنین در شش ماه نخست امسال یک باند بین‌الملی مواد مخدر به سرکردگی «نصیر بامری» منهدم شد و ۹ نفر از سرشاخه‌های آن در سطح کشور دستگیر شدند و انهدام باندهای مواد مخدرنسبت به مدت زمان مشابه ۴۳ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: امروز دشمنان این مرز و بوم برنامه‌ریزی کرده‌اند تا امنیت کشور را دچار مشکل کنند اما با همکاری و همدلی مردم و رهبری فرماندهی کل قوا تاکنون نتوانسته اند کاری از پیش ببرند و به لطف خدا در آینده هم نمی توانند و روز به روز بر امنیت ایران اسلامی افزوده می شود.