به گزارش افکارنیوز،

 سردار سرتیپ پاسدار «حسین دهقان» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح روز شنبه در همایش تجلیل از خادمان و عوامل اجرایی راهیان نور دانش آموزی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: رونق در بهره‌وری ملی و نقش آفرینی در عرصه‌های جهانی از مهمترین اهداف کشور در افق 1404 است.

 

وزیر دفاع با بیان اینکه برای دستیابی به این اهداف تلاش همگان و بسیج امکانات موجود را می‌طلبد، تصریح کرد: جوانان کشور باید خود را برای خدمت رسانی به مردم قوی‌تر کنند تا بتوانند مسئولیت‌های سنگین در آینده را بپذیرند.

 

وی همچنین به مشکلات اقتصادی جامعه اشاره و گفت: اکنون با رکود و بیکاری دست به گریبان هستیم که این موضوع ریشه در گذشته دارد.

 

دهقان یادآور شد: در گذشته برای توسعه زیرساخت‌ها و مشارکت مردم در اقتصاد کوتاهی شده و اکنون باید مانند زمان جنگ به منظور رفع مشکلات عزم و اراده داشته باشیم.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار کرد: به همین منظور با مدیریت جهادی، ابتکار، خلاقیت و نوآوری توانستیم به پیروزی های کنونی دست یابیم.

 

وی گفت: وجود جوانان تحصیلکرده، علاقه‌مند به نظام و وفادار به ولایت از مهمترین مزیت‌های جمهوری اسلامی ایران به منظور فعال سازی استعدادهاست.

 

دهقان به مقام نخست ایران در منابع نفت و گاز در دنیا اشاره و تاکید کرد: نظام سلطه حتی با شکستن قیمت نفت و کاهش درآمدهای ایران نتوانست ما را زمین گیر کند.

 

وی افزود: باید با بهره مندی از قابلیت های موجود کشور و نگاه متفاوت به عرصه های مختلف زمینه تامین نسل های آینده در ایران اسلامی فراهم شود.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: بهره‌گیری از فرمول‌های شکست خورده قدیمی برای رسیدن به روش‌های موفق جدید باید در دستور کار قرار گیرد.

 

وی یادآور شد: حرکت در مسیر مردمی بودن، دانش بنیان بودن، درون زایی و برون گرایی از مهمترین ویژگی های اقتصادی مقاومتی به شمار می رود.

 

دهقان اظهار داشت: دولت به تنهایی نمی تواند تغییر بنیادین در بخش های مختلف ایجاد کند اما استفاده از توان مردم و مشارکت آنان نقش موثری در این راستا دارد.

 

وی همچنین گفت: تسلیم در نظام جمهوری اسلامی ایران جایگاهی ندارد، از این رو سلطه جهانی می‌خواهد که جمهوری اسلامی علیه آنان اقدامی نکنند تا بتوانند هر کاری می‌خواهند، انجام دهند.

 

دهقان افزود: تلاش برای به حاشیه بردن اسرائیل به عنوان دشمن اسلام و عامل ایجاد تقابل بین شیعه و سنی از مهمترین اقداماتی است که نظام سلطه در دستور کار خود قرار داده است.

 

سردار دهقان تصریح کرد: اقدام های سلطه جهانی در یمن، عراق، سوریه و لبنان تعبیری از همین نگاه است.

 

وی یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی ایران هرگونه سازش و تسلیمی در برابر دشمنان و سلطه گران را نمی پذیرد.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار کرد: درسی که جهانیان از انقلاب اسلامی گرفتند، همان ایستادگی در برابر تجاوز، بدخواهی، زورگویی و قدرت طلبی است.

 

وی گفت: اتحاد، انسجام جهاد، معنویت، اتکال به خدا، پیروی از رهبری و حرکت حول محور ولایت مهمترین عوامل پیروزی ملت ایران در برابر نظام سلطه محسوب می شود.

 

سردار دهقان به نزدیکی ماه محرم به عنوان ماه حماسه، خون، آزادی، آزادگی و درس آموزی به بشریت اشاره و تاکید کرد: نهضت حسینی منشاء نهضت های پس از آن به شمار می رود.

 

وی افزود: جهاد در جبهه های حق علیه باطل نمادی از آرمان خواهی و عدالتخواهی ایرانیان است، به همین منظور باید فضای جبهه، ایثار و شهادت احیا شود.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: وضعیت کنونی و آینده نظام و انقلاب اسلامی به همان عوامل تشکیل دهنده دفاع مقدس نیاز دارد.

 

وی یادآور شد: اکنون بسیاری از جوانانی که باید در یمن، عراق، سوریه و لبنان کشورشان را بسازند در جنگ از بین می روند و این مهم خواسته نظام سلطه و رژیم صهیونیستی است.

 

سردار دهقان اظهار کرد: در تمامی این درگیری ها اسرائیل و نظام سلطه خوشحال است و تنها ملت های مسلمان در این میان دغدغه دارند.

 

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که از دسیسه های نظام سلطه و رژیم صهیونیستی ترسی ندارد و با تمامی توان در برابر جریان نفاق استکبار جهانی ایستاده است.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: ایران اسلامی از تمامی ملت هایی که منتخب مردم شان هستند به طور جدی حمایت می کند، اما عربستان و کشورهای مرتجع عربی از تکفیری ها پشتیبانی می کنند.

 

وی با اشاره به ضرورت حفظ دستاوردهای دفاع مقدس افزود: ایران اسلامی ایثار، جهاد، مقاومت و ایستادگی در جبهه های حق علیه باطل را به صحنه آورد و به پیروزی نهایی رسید.

 

دهقان همچنین با اشاره به هفته نیروی انتظامی یادآور شد: تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی در مرزها، درون و برون شهرها به منظور برقراری امنیت قابل ستایش و تقدیر است.