به گزارش افکارنیوز،سید علی موسوی در وبلگ همسنگریها نوشت:
الحمد الله الذی جعل اعداءنا من الحمقا
چند روز پیش بود که به ناگاه خبر ترور سفیر عربستان سعودی در آمریکا توسط دولت ایران، گوش به گوش در رسانه ها پیچید و به سرعت تیتر یک خبرگزاری ها و رسانه های غربی شد.

بعضی از اتفاقات و سوتی های رسانه ای دولتمردان آمریکایی آنقدر واضح و مبرهن است و بوی گندش چنان همه جا را فرا می گیرد که صدای هم مسلکان خودشان نیز در می آید.

تنها ساعتی پس از انتشار این خبر توسط سخنگوی کاخ سفید در یک کنفرانس خبری، سایت رادیو فردا که جیره خوار دولت آمریکاست و در این کشور به فعالیت می پردازد؛ با انتشار یاداشتی به نقل از مجله " آتلانتیک "، با ذکر دلائل مختلف، ساختگی بودن این سناریوی کودکانه دولت امریکا را اثبات می کند.


وب‌سایت ماهنامه معتبر «آتلانتیک» در آغاز تحلیل خود درباره اتهام دادستان کل آمریکا که اعلام کرد " طرح عوامل حکومت ایران برای به قتل رساندن سفیر عربستان از طریق بمب‌گذاری خنثی شده است " می‌نویسد: «این ماجرا بیشتر به داستان تخیلی - جاسوسی شباهت دارد.»

نگارنده این یادداشت می افزاید: «تصور این که ایران طرحی شبیه به آن چه که دادستان کل آمریکا ادعا کرده داشته است بسیار دشوار است، اگر سفیر عربستان در واشنگتن واقعا به قتل می‌رسید چه پیامد و نتایجی برای ایران می‌داشت؟ مناسبات عربستان و آمریکا که از مدت‌ها پیش بد بوده، از زمان آغاز بهار عربی بد‌تر شده و خاندان حاکم بر عربستان در واکنش به این تحولات درست در مخالفت با نیروهایی ایستاده است که آمریکا از آن‌ها حمایت می‌کند.»

اذعان جالب توجه این مجله در رابطه با رهبران ایران نیز خواندنی است: «رهبران ایران افراد ابلهی نیستند، آن چه پشت آن نهفته اند سیاستی حساب‌شده و عمل‌گرایانه برای پیشبرد منافع منطقه‌ای آن کشور است، بنابراین متحد کردن واشنگتن و ریاض با یک عملیات تروریستی آن‌ هم در شرایطی که روابط آن‌ها به شدت تیره شده است باعثافزایش حمایت افکار عمومی و سیاستمداران آمریکا از عربستان خواهد شد و یک چنین اقدامی هیچ نفعی برای ایران نخواهد داشت و بنابراین اقدامی ابلهانه خواهد بود. طراحی یک چنین توطئه‌ای آن قدر دور از ذهن است که به جای طرح اتهام علیه ایران سوالات فراوانی را به میان می‌آورد.»

از سوی این یادداشت به مضحک و مسخره بودن ادعای آمریکایی ها اشراه می کند و می گوید: «اگر ایران تا این حد به خود دردسر بدهد که یک بمب‌گذاری را برای اجرا در خاک آمریکا طراحی کند چرا یک مقام نه چندان مهم را هدف قرار دهد؟ اگر ایران قرار است در خاک آمریکا حمله‌ای را سازمان‌دهی کند، چرا این کار را در سال‌های پس از حملات یازده سپتامبر و به عنوان مثال در اوج جنگ عراق انجام نداد؟ چرا چنین حمله‌ای را درست چندی پس از آزادی دو کوهنورد آمریکایی انجام دهد که در نوع خود نوعی مصالحه‌طلبی در برخورد با آمریکا بود؟ چرا آن طور که دادستان کل آمریکا ادعا می‌کند ایران برای انجام این طرح لازم است با باندهای قاچاق مواد مخدر مکزیک همکاری کند؟ یا آن طور که برخی یادآوری کرده‌اند آیا ارسال پول به آمریکا یا صحبت در مورد این توطئه در مکالمات تلفنی واقعا می‌تواند روش مرسوم دستگاه اطلاعاتی کشوری مثل ایران باشد؟»

خداوندا تورا سپاس می گوییم که دشمنان ما را از احمقها قرار داده ای