به گزارش افکارنیوز،

در این گزارش آمده است: «خبرهایی خوب برای آمریکا: حوثی های تحت حمایت ایران به طور موقت از شلیک موشک های خود به سوی ناوهای آمریکایی در سواحل یمن دست کشیده اند. اما خبرهایی بسیار بسیار بسیار بد نیز در کار است: آن ها اکنون موشک های خود را به سوی مکه شلیک می کنند.»

 

در ادامه این گزارش آمده است: «خبرگزاری دولتی عربستان سعودی اعلام کرد که شبه نظامیان حوثی یمن یک موشک بالستیک را به سوی مکه شلیک کرده اند.

 

نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی موفق شده اند این موشک را در 65 کیلومتری (40 مایلی) قبل از رسیدن به مکه بدون ایجاد هیچگونه خسارتی، نابود نمایند و پس از آن نیز پایگاهی در یمن که این موشک از آن شلیک شده را هدف قرار دهند.»

 

این پایگاه آمریکایی همچنین نوشت: «بر هیچ کس مخفی نیست که حوثی های یمن تحت حمایت ایران قرار دارند و شکی وجود ندارد که حوثی های یمن موشک های بالستیک خود را از ایران دریافت می کنند.

 

ان بی سی نیوز (NBC News) روز گذشته با انتشار گزارشی عنوان کرد که مقامات آمریکایی در گفتگو با این شبکه اعلام کردند که معتقدند ایران حوثی های یمن را تامین تسلیحاتی می کند و تسلیحاتی که ایران در اختیار حوثی ها قرار می دهد شامل موشک های کروز دفاع ساحلی مانند آنچه اوایل ماه جاری به سمت کشتی جنگی آمریکا در نزدیکی یمن شلیک شد، بوده است.

 

ان بی سی نیوز به نقل از دریادار کوین دونگان آورده است: "ما معتقدیم که ایران با این موضوع مرتبط است." مسئول مرکز فرماندهی نیروی دریایی آمریکا که مسئولیت حفظ امنیت دریایی در اطراف یمن را بر عهده دارد روز گذشته فاش کرد که آمریکا و کشورهای متحد با آمریکا، پنج محموله تسلیحاتی که از ایران برای حوثی های یمن ارسال می شده است را رهگیری کرده اند.»

 

گفتنی است انصارالله یمن اعلام کرده است که انقلابیون یمنی با هدف ضربه زدن به پایگاه نیروی هوایی متجاوز سعودی‌ها در شهر جده یک حمله موشکی را ترتیب داده و فرودگاه ملک عبدالعزیز جده را که مقر نیروی هوایی سلطنتی عربستان است، هدف قرار داده اند. پس از آن، شهر جده به حالت آماده‌باش رفته است. لذا تمامی خیابان‌های منتهی به فرودگاه ملک عبدالعزیز مسدود شده و کسی اجازه نزدیک شدن به فرودگاه را ندارد. شهر جده در 65 کیلومتری مکه مکرمه است.

 

اما پس از آن شبکه خبری العربیه مدعی شد که  یک فروند موشک بالستیک متعلق به انقلابیون یمن، از صعده یمن به سمت شهر مقدس مکه شلیک شده که البته در ۶۵ کیلومتری این شهر رهگیری و منهدم شده است.

 

کارشناسان می‌گویند منابع سعودی با تغییر خبر و عوض کردن مکان اصابت موشک از جده به شهر مقدس مکه قصد دارند تا افکار عمومی جهان اسلام را علیه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تحریک کنند. همچنین عربستانی‌ها اعلام کرده‌اند که موشک را در راه منهدم کرده‌اند.