به گزارش افکارنیوز،

محمد نوح القضاه در پی ادعای بی اساس سعودی مبنی بر هدف قرار دادن مکه توسط حوثی ها با موشک، مدعی شد: «حوثی ها می بایست از دوستی با نظام فارسی در ایران دست بکشند و در عین این حال هم بر اعتقادات شیعی خود پایبند باشند. آنان با هدف قرار دادن مکه در حال اجرای طرح شوم ایران در هدف قرار دادن مقدساتی هستند که خاص عربستان نیست بله به همه مسلمانان جهان ربط دارد.»

 

این مبلغ برجسته اردنی در ادامه ادعاهای خود گفت: «هدف قرار دادن مکه با موشک آن روی ایران را نشان داد؛ کشوری که علمایش شیعیان جهان را برای ادای حج به جای رفتن به مکه به کربلا  فراخواندند. باید علمای سنی و شیعی نشستی برگزار کنند و حوثی ها را نسبت به دست کشیدن از دوستی با نظام ایران قانع کرد.»

  

گفتنی است که  محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن ادعای ائتلاف سعودی مبنی بر رهگیری و ساقط کردن یک فروند موشک بالستیک شلیک شده توسط ارتش یمن به سمت مکه مکرمه را تکذیب کرد و گفت: ارتش و کمیته های مردمی می گویند موشکی که به فرودگاه بین المللی ملک عبدالعزیز درجده شلیک شده به هدف اصابت کرده است.

 

سخنگوی انصارالله با بیان اینکه مردم یمن برخلاف مزدوران آمریکا برای مقدسات در مکه مکرمه حرمت قائل هستند گفت از آغاز تجاوز به یمن، نیروهای یمنی تاکنون هیچ تاسیسات غیر نظامی را هدف قرار نداده اند چه رسد به اینکه بخواهند به اماکن مقدسه درعربستان حمله کنند.