به گزارش فارس، رضا عبداللهی یکشنبهشب در حاشیه سفر به کرمان در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف سفر خود به این استان اظهار داشت: بازدید از استعدادها، ظرفیتها و تواناییهای استان کرمان از جمله اهداف سفر من و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به استان کرمان است.

وی افزود: در بدو ورود به شهر کرمان جلسه‌هایی را با استاندار پرتلاش کرمان تشکیل دادیم تا استعدادها و ظرفیت‌های استان را با هم مرور کنیم و کمک‌هایی در حد وسع و توان در قوانین بودجه لحاظ کنیم.

عبداللهی تصریح کرد: بازدید از معدن بزرگ گل‌گهر و منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، برگزاری جلسه با فعالان استان و همچنین جمع‌بندی مسائلی که استاندار کرمان مطرح کردند از دیگر برنامه‌های ما در سفر به استان کرمان است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم در پایان سفر در بودجه‌های سالانه مبالغی را طراحی کرده و همچنین تأکیدهایی به دستگاه‌های اجرایی داشته باشیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور ما نیمه‌خشک است و آب در آن حکم کیمیا را دارد، گفت: مشکل کم آبی در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و بخش‌هایی از خراسان وجود دارد و نیازمند تأمین آب هستند.

وی بیان داشت: قصد داریم با توجه به آب زیادی که در کشور تاجیکستان وجود دارد با مسئولان این کشور به توافقاتی برسیم و حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیارد متر مکعب آب از این کشور به ایران وارد کنیم.