گروه سیاسی- دولتی که در طول بیش از سه سال عمر خود هرگاه ایراد و اشکالی به آنها وارد می شد پای دولت قبل را به میان می کشیدند و مسئولان ارشد دولتی  در سخنرانی‌های خود به گردن دولت قبل انداختن را فراموش نمی کردند.

به گزارش افکارنیوز، اینک با مشخص شدن فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک های ملی و ملت دولت یازدهم را در وضعیت آچمز قرار داده و رسانه های طرفدار و همسو با دولت نیز سعی دارند با بیان موضوعات فرعی اذهان عمومی را به سمت دیگری سوق دهند.

حتی رسانه های اصلاح طلب خبر اختلاس 1200 میلیاردی در دو بانک را سانسور کرده اند و شاهدیم که برخی رسانه های دوم خردادی  استراتژی قبلی خود را دنبال می کنند و همه مشکلات را به دولت احمدی نژاد ربط می دهند.

به راستی دولتی که دم از مبارزه با فساد می زند چگونه در مقابل چنین فساد بزرگی سکوت کرده است؟ آن هم فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان، یعنی فساد از جیب معلمان زحمتکشی که نه تنها حقوق مکفی ندارند اما 5 درصد از حقوق خود را به این صندوق داده اند و حالا می بینند مسئولان این صندوق سرمایه آنان را به یغما برده اند.

اگر بخواهیم مبلغ فساد 8 هزار میلیارد را میان فرهنگیان کشور تقسیم کنیم واقعا سهم هر معلم چه میزان است؟

فانی وزیر وقت آموزش و پرورش به دلیل همین فساد و ضعف های مدیریتی قرار بود در مجلس استیضاح شود اما دولتی ها در فراری رو به جلو فانی را مجبور به استعفا کردند تا استیضاح منتفی شود و شعار ترمیم کابینه سر دهند.

به نظر می رسد فانی قربانی فساد اخیر شد تا هزینه های روحانی برای انتخابات آینده کمتر شود، چرا نباید در مورد فساد اخیر شفاف سازی شود.

سوال اینجاست چرا آقای روحانی از مردم در مورد این فسادها عذرخواهی نمی کند؟ چرا وزیر اقتصاد در مقابل فساد اخیر در بانکهای ملی و ملت از مردم عذرخواهی نمی کند و چرا مورد بازخواست دولت قرار نمی گیرد؟

آقای روحانی هر چند برای فرار از وضعیت آچمزی که در فسادهای اخیر گریبانگیرش شده سعی داشت با طرح ترمیم کابینه بگوید به دنبال مطالبات مردم است اما مطالبه واقعی مردم اصلاح وضعیت اقتصادی و مبارزه واقعی با فساد است نه اینکه تنها شعار مبارزه با فساد سر داده شود.

رکورد فساد در کشور با پرونده 8 هزارمیلیاردی شکسته است اما حتی دولتی ها یک عذرخواهی کوچک نیز از مردم نکرده اند و تنها روزه سکوت در این خصوص گرفته اند اما نمی شود در مبارزه با فساد سکوت کرد و بی خیال بیت المال و دزدی از آن شد. آقای روحانی برای خارج شدن از وضعیت آچمز باید با مردم سخن بگوید و از آنها عذرخواهی کرده و فساد در دولت را بپذیرد اگر نه انحراف اذهان عمومی با طرح مباحثی همچون ترمیم کابینه نتیجه ای برای وضعیت دولت نخواهد داشت.

مصطفی حسینی