به گزارش افکارنیوز،

مجتبی شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان انتخاباتی رئیس‌جمهور در روزهای اخیر، اظهار کرد: اعلام کاندیداتوری روحانی برای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم چند ماه پیش توسط هاشمی رفسنجانی مطرح شد. درواقع وی به تازگی وارد مباحث انتخاباتی نشده است.

وی افزود: آن چیزی که موجب می‌شود روحانی خیلی نتواند سخن از دوره آینده ریاست جمهوری خود سر دهد، به دلیل این است که وعده‌هایش پوچ از آب درآمده است. به عنوان مثال وعده‌های صد روزه‌ای به مردم داد و گفت تغییر ایجاد می‌کند، اما محقق نشد. دهها صد روز گذشت و اتفاق خاصی هم نیفتاد.

شاکری تصریح کرد: مطالبه‌گری مردم کوچه و بازار، عدم کفایت آقای روحانی را برای ریاست جمهوری دوازدهم اعلام می‌کند.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی تأکید کرد: امروز مردم از بی‌ثمر بودن برجام، به قیمت پر کردن قلب رآکتور آب سنگین اراک و شکسته شدن مظهر قدرت ملت یعنی توقف فعالیت‌های هسته‌ای، عدم رفع تحریم‌ها در پسابرجام، افزایش قاچاق کالا و نرخ بیکاری سخن می‌گویند.

وی ادامه داد: امروز هشت میلیون بیکار در کشور وجود دارد که اگر خانواده‌های این عده را هم حساب کنید، شاید به رقمی حدود ۲۴ میلیون نفر برسید؛ این یعنی امروز ۲۴ میلیون نفر از روحانی عصبانی هستند.

شاکری با بیان اینکه با وجود مشکلات امروز کشور معلوم نیست روحانی چه شعار انتخاباتی را مطرح خواهد کرد که مردم آن را به زیر نکشند، خاطرنشان کرد: کسی می‌تواند در جای کاندیدای ریاست جمهوری ظاهر شود که امیدی به تائید رأی مردم داشته باشد؛ همین امروز جایگاه ریاست جمهوری برای روحانی از سوی مردم مورد پذیرش نیست و او به جای باور به مردم چشم به کدخدا دارد.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه آقای رئیس‌جمهور از ماه‌ها قبل وارد فضای انتخاباتی ریاست جمهوری دوازدهم شده است، گفت: تغییر و تحولات در استانداری‌ها و فرمانداری‌های کشور و وعده‌هایی که ناظر به آینده کشور در سخنرانی‌های رئیس‌جمهور وجود دارد، نشان‌دهنده ورود روحانی و فضای کار انتخاباتی است.

وی گفت: خبرهای پنهانی مبنی بر برگزاری نشست‌های انتخاباتی هاشمی، خاتمی و روحانی به گوش می‌رسد؛ آنها گزینه دیگری جز روحانی ندارند که بخواهند مطرح کنند. اگر گزینه دیگری را وارد عرصه کنند، رأی‌شان شکسته می‌شود و اگر هم بر روی روحانی سرمایه‌گذاری داشته باشند، کاستی‌ها و وعده‌های عمل نشده دولت یازدهم در عدم رأی‌آوری روحانی موثر خواهد بود.

شاکری با اشاره به پاشنه آشیل رای روحانی گفت: این موضوع وابسته به نتوانستن های مکرر و وعده های بی ثمر اوست. اگر رقبای او هوشمند باشند با نگه داشتن او در صحنه رقابت می توانند موفقیت خود را رقم بزنند.