به گزارش افکارنیوز،

رضا هاکان تکین سفیر جمهوری ترکیه در تهران امشب (یکشنبه) در مراسم نود و سومین سالگرد اعلام جمهوری در ترکیه که در محل سفارتخانه این کشور در تهران برگزار شد، طی سخنانی ضمن خیرمقدم به حاضران شرکت کننده در این مراسم، گفت: مفتخرم که برای سومین بار میزبان این مراسم در تهران هستم.

وی دو ملت ایران و ترکیه را همسایه نزدیک هم خواند که پیوندهای تاریخی مستحکم بین آنها برقرار بوده و دارای اشتراکات بسیاری هستند. این رابطه‌ای است که در طول تاریخ به اثبات رسیده است.

سفیر ترکیه ادامه داد: ما همیشه در دوران سخت همچون دوستان و همسایگان نزدیک از یکدیگر حمایت کرده‌ایم و در این روز مایلم بار دیگر مراتب قدردانی خود را از دولت و ملت ایران به خاطر حمایت سریع و آشکار آنها پس از اقدام به کودتای نافرجام در روز 15 ژوئیه در ترکیه ابراز کنم.

هاکان تکین خاطرنشان کرد: فداکاری‌ها و اراده ملت ترکیه در شب اقدام به کودتا به ما امیدی مضاعف برای آینده کشور و منطقه می‌بخشد. ملت ما به جهانیان نشان داد که دوران کودتا برای همیشه به پایان رسیده و مادامی که ما متحد هستیم و مادامی که پایبند به اصول بنیادی دموکراسی باشیم، هیچ قدرتی چه تانک چه هواپیماهای جنگی نمی‌توانند در برابر اراده یک ملت بایستند.

سفیر ترکیه همچنین در این مراسم پیام رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به مناسبت روز ملی این کشور را قرائت کرد.