به گزارش پانا، مریم مجتهدزاده در خصوص لایحه پیشگیری از طلاق اظهار داشت: تدوین این لایحه به پایان رسیده است و به زودی در ستاد ملی زن و خانواده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وی در خصوص چگونگی بررسی این لایحه افزود: این ستاد باید برای بررسی این لایحه از حضور رییس جمهور و وزرای بخش های مختلف در کشور بهره مند باشد به همین علت پش از تصویب شدن برنامه ها زمان تشکیل ستاد و حضور هیئت دولت برای بررسی این لایحه مشخص خواهد شد.
مجتهدزاده از اعلام زمان برگزاری ستاد امتناع کرد و گفت: برای تحقق این موضوع باید هماهنگی های لازم جهت گردهم آوردن رییس جمهور و وزرا انجام شود
پیش از این رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اعلام تشکیل ستادی برای پیشگیری از طلاق گفت: نهادهای مختلف به وظیفه خود در زمینه آموزش نقش‌های اجتماعی و پیشگیری از طلاق عمل نکرده‌اند.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه طلاق به یکباره اتفاق نمیافتد، افزود: در ستاد پیشگیری از طلاق وظایفی برای دستگاههای مختلف همچون آموزش و پرورش، دانشگاهها، ثبت احوال، قوه قضاییه، صدا و سیما و ... در قالب یک تقسیم کار ملی برای تحکیم بنیان خانواده و جلوگیری از طلاق تعریف شده است.