به گزارش افکارنیوز،

محمد ایمانی در کانال تلگرام خود نوشت:  غربی ها با زبان بی زبانی به مردم ایران پیغام می دهند  تنها گزینه شما در انتخابات 7 ماه آینده برای گشایش اقتصادی ؛ ابقای روحانی است ! بی آن که در این عملیات فریب پاسخ دهند چرا  9 ماه پس از شروع تعهدات برجامی شان ، هیچ قدم اساسی برای عمل به تعهد و لغو تحریم های بانکی و مالی برنداشته اند. در حقیقت این یک گروگان گیری و گروکشی مدرن است.

 

تحلیل تلقینی خبرگزاری انگلیسی  رویترز قابل تامل ویژه است : 

 

" چنانچه پیروزی هیلاری کلینتون  با ابقای حسن  روحانی همراه شود، می تواند به مشارکت شرکت  های اروپایی در بازار ایران منجر شود.متیو اتورنو" مشاور  گروه MEDEF فرانسه می گوید : چنانچه روحانی و  کلینتون در دو انتخابات پیش رو پیروز شوند، پنجره_بزرگ_فرصتها گشوده  خواهد شد.

 

ژانویه گذشته و زمانی که آمریکا و اروپا تحریم های هسته ای را برداشتند، اشتیاق شرکت های اروپایی قابل لمس بود.اما این وضعیت  طی ماه های گذشته به تدریج جای خود را به ناامیدی  داده است. ترس بانک های اروپا از تامین منابع مالی قرارداد ها به خاطر مجازات آمریکا،  بزرگ ترین مانع  بوده است... بانک های کوچکتر آلمانی در حال  آغاز ارائه خدمات محدود برای سرمایه گذاری در ایران هستند.گرچه «زیگ فیرید اوتزیگ" سرپرست بخش سیاست اقتصادی و امور بین  المللی انجمن بانک های آلمان (BvB) می گوید که هنوز راه بسیار زیادی  باقی مانده است.

 

اتورنو می گوید : انتظار داریم که قراردادهایی تا پایان مارس 2017 منعقد شود. آنچه  اکنون به شرکت ها می گوییم این است که آنها نیازمند یک راهبرد5 تا 10 ساله " هستند و ورود به بازار ایران امری تدریجی خواهد بود.