به گزارش افکارنیوز،

علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی به منظور انجام سفری دو روزه بامداد امروز (یکشنبه) راهی ورشو شد.

صالحی در مدت حضورش در لهستان در خصوص گسترش همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با مقامات این کشور گفت‌وگو خواهد کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۸ و ۱۹ آبان ماه) در لهستان با مقامات این کشور ابعاد مختلف همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای را بررسی می‌کند.

میشل کورتیکا معاون وزیر انرژی لهستان 19 اردیبهشت ماه سال جاری در سفر به تهران با بهروز کمالوندی سخنگو و معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرف لهستانی ضمن اعلام دعوت معاون نخست‌وزیر آن کشور از علی‌اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران برای سفر به لهستان، آمادگی کشورش برای توسعه همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران و سازمان انرژی اتمی در حوزه‌های علمی و تحقیقاتی، ایمنی هسته‌ای، کاربردهای پزشکی هسته‌ای و رادیوداروها و همکاری در زمینه شتاب‌دهنده‌ها را اعلام کرد.

کمالوندی نیز با اشاره به قرابت مواضع تاریخی 2 کشور و ظرفیت‌ها و فرصت‌های مناسب برای همکاری 2 کشور، از گسترش همکاری با این کشور و امضای تفاهم‌نامه همکاری استقبال کرد.

بهروز کمالوندی اخیرا در گفت‌وگو با فارس از سفر صالحی به ورشو خبر داد و گفت: آقای صالحی نیز در هفته‌های آینده به لهستان خواهد رفت.

کمالوندی گفت: با کشورها و شرکت‌های مختلف در حال نوشتن یادداشت تفاهم همکاری هستیم که اگر سفارشی داشته باشیم به آنها ارائه دهیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی در راستای گسترش همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای پیش از این به جمهوری چک، اسلواکی، مجارستان و اتریش سفر کرده بود.