به گزارش افکارنیوز،

حسین شیخ‌الاسلام مشاور وزیر امور خارجه و دانشجو پیرو خط امام؛ با تقدیر از طراحان مستند «نیمه شب ۲۴ آوریل» گفت: باید کاری کنید که این مستند به دست مردم برسد.

 

وی افزود: شهادت امام مغنیه به ما می گوید نفوذ یعنی چه. همه ما فکر می‌کردیم که دمشق مطمئن ترین جاست اما شهادت عماد این را رد کرد.

 

سفیر سابق ایران در سوریه ادامه داد: انتخاب لفظ «شیطان بزرگ» برای آمریکا توسط امام؛ عملی بسیار کاربردی است. شیطانی که سوگند خورده برای گمراهی آدم دست به هر کاری بزند؛ باید بفهمیم که چه طور می خواهد این کار را بکند.

 

شیخ الاسلام  با اشاره به مستند نیمه شب ۲۴ آوریل گفت: چیزی که در این مستند خوب به آن پرداخته نشده این است که در کودتای ۲۸ مرداد که آمریکا کودتا کرد؛ باید توجه داشت که آمریکا در آن زمان دوست و رفیق ایران بوده است. اصلا ملی کردن صنعت نفت همه‌اش علیه انگلستان بود ولی مصدق (که خدا رحمتش کند) با کمک گرفتن از آمریکا؛ جاده صاف کن کودتا شد.

 

وی در مورد سوء استفاده از قوانین بین‌المللی توسط قدرت‌ها گفت: در انقلاب نیاز به قوانین بین‌المللی نداریم، قوانین را ملت ایران می‌نویسند و تعیین می‌کنند. اصلا مگر آمریکا که کودتا می‌کند؛ به قانون بین‌الملل احترام می‌گذارد؟ مهمترین قانون بین‌المللی مقابله به‌مثل کردن است که ما می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

 

این دانشجو خط امام اظهار داشت: یک قسمت دیگری که در این مستند کار نشده بود؛ بازبینی و بازرسی نقش صلیب‌سرخ جهانی در بازدید از اسرای آمریکایی قبل از حمله طبس بود. این سازمان به اصطلاح بشردوستانه نقش جاسوس را برای آمریکا بازی کرد و با گروگان‌های آمریکایی ارتباط برقرار کرد و به آنها اطلاعاتی داد؛ به‌طوری‌که گروگان‌ها در شب عملیات طبس؛ پاهایشان در کفش‌شان بود و آماده رفتن بودند.

 

وی در ادامه این موضوع گفت: فشار بنی صدر و وزارت خارجه برای بازدید صلیب سرخ از گروگان‌ها بسیار زیاد بود. ما گروگان ها را در سراسر ایران و کشور پخش کرده بودند چون که می دانستیم آمریکا برای آزادی آنها دست به کاری مثل حمله طبس می زند ولی صلیب سرخ از طریق فشار بنی صدر در وزارت خارجه باعث شد که این گروگان ها در لانه جاسوسی جمع شوند و اینجا همان شب عملیات طبس بود.

 

شیخ الاسلام گفت: هنوز ما نمی دانیم اگر آمریکا آن شب می توانست کاری را که می خواست بکند الان چه بر سر ما می آمد؟

 

وی در ادامه افزود: شما آمده اید که زمینه ساز ظهور باشید ولی حواس تان باشد که با بلاهت ظهور امام زمان را عقب نیندازید.