به گزارش افکارنیوز،

به نقل از شبکه ای پی تی ان، دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ادعا کرد هیلاری کلینتون ایران را قدرتمند کرده است.

 

وی در سخنرانی انتخاباتی خود در ایالت فلوریدا گفت: سیاست های آموزشی هیلاری کلینتون و اوباما، سیاست هایی شکست خورده اند. اوباما اکنون روی مشاغل کار نمی کند و روی موصل کار نمی کند. آنها چهار ماه قبل از حمله به موصل، به (داعشی ها) اطلاع داده بودند، چون گفتند ما قصد داریم تا چهار ماه آینده به موصل برویم! ما در چهارماه آینده پیش بینی می کنیم که در موصل باشیم! من می گویم لطفا تلویزیون را خاموش کنید من نمی توانم بشنوم! آنها  گفتند سه ماه دیگر به موصل حمله خواهیم کرد، سپس گفتند دو ماه و بعد یک ماه و سپس دو هفته! آنها سپس گفتند ما برای حمله به موصل آماده می شویم و می خواهیم سران آن (داعش) را بگیریم اما آیا آنها درک نکردند که وقتی گفته بودند چهار ماه دیگر حمله می کنند سران (داعش) جای خود را تغییر دادند و به جاهای دیگر رفتند. آنها این مسئله را درک نمی کنند. 

 

جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا  افزود:اما اوباما همین است. هیلاری کلینتون به معنی آن است که  سالهای اوباما چهار سال دیگر تکرار خواهد شد. ما چنین چیزی نمی خواهیم. به این رئیس جمهور بگوئید که در رقابت های انتخاباتی تبلیغ نکند بلکه برود به کارش برسد.

 

دونالد ترامپ گفت: من در هائیتی بودم آنها مردم خونگرمی هستند، اما از کلینتون ها نفرت دارند، آنها از کاری که کلینتون ها با آنها کردند متنفر هستند. 

 

وی در ادامه تاکید کرد: وقتی که من رئیس جمهور شوم، برنامه پناهجویان سوری را لغو خواهم کرد. ما تروریست های رادیکال اسلامی را از کشور مان دور نگه خواهیم داشت. ما هم قلب داریم، اما قصد داریم در سوریه مناطق امن ایجاد کنیم. ما این کار را برعهده کشورهای خلیج (فارس) خواهیم گذاشت. آنها پولهای زیادی دارند که من آنها را خوب می شناسم. آنها پول خواهند داد ولی ما پول نخواهیم داد. ما رهبری خواهیم کرد. ما کاری می کنیم که آنها پول بدهند. ما بیست و سه تریلیون دلار بدهکاریم. ما باید کشور خودمان را بازسازی کنیم. اکنون زمان آن است. ما مناطق امن درسوریه ایجاد خواهیم کرد چون آنچه که درحال رخ دادن است وحشتناک است. اما ما در داخل کشورمان به اندازه کافی مشکلات داریم. 

 

جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ادامه گفت: دولت ترامپ مرزهای آمریکا را امن و محافظت خواهد کرد. ما دیواری بزرگ ایجاد خواهیم کرد و مکزیک پول این دیوار را پرداخت خواهد کرد.
دونالد ترامپ گفت: «باراک اوباما بدترین‌ترین چیزی بود که تاکنون برای اسرائیل رخ داد. باراک اوباما برای اسرائیل یک  مصیبت بود. توافقنامه ایران که ما باعث شدیم آنها ثروتمند شوند و مسیری مستقیم برای آنها به سمت تسلیحات هسته‌ای ارائه دادیم. اما ما همکاری نزدیکی با اسرائیل خواهیم داشت. 

 

وی در ادامه: هیلاری کلینتون باعث ویرانی در عراق، سوریه، لیبی شده است. او ایران را قدرتمند کرده است و داعش را در جهان رها کرده است. وقتی که هیلاری کلینتون وزیر خارجه بود اصلا داعش وجود نداشت. 

 

نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ادامه اظهارات خود گفت خروج نظامیان آمریکایی از عراق باعث شد خلائی ایجاد شود که داعش ، این خلاء را پر کرد. اکنون ما در سی و دو کشور جهان داعش داریم که دولت اوباما و شخص هیلاری کلینتون آنها را رها کردند.