افکارنیوز: لاریجانی پس از دریافت نامه‌ای از رئیس کمیسیون آموزش و همچنین عده‌ای از نمایندگان در رابطه با عدم اجرای قانون پذیرش دانشجوی فنی و حرفه‌ای، وزرای علوم و آموزش و پرورش را به مجلس فرا خواند.
به گزارش خانه ملت، هفته گذشته پس از آنکه شورای عالی اداری اعلام کرد مصوبه مجلس در زمینه پذیرش دانشجو را اجرا نمی‌کند، این اقدام با واکنش نمایندگان و به‌ویژه اعضای کمیسیون آموزش مجلس مواجه شد و طی دو نامه از رئیس مجلس خواستند تا جلوی این مصوبه را بگیرد و لاریجانی هم پس از دریافت نامه‌ها ‌وزیران آموزش و پرورس و علوم تحقیقات و فناوری را به مجلس فراخواند.
اسفندیار اختیاری در این باره به خبرگزاری خانه ملت گفت: هرگونه اقدام در زمینه آموزش نیازمند زمان مناسب است و باید به این نکته توجه داشت که با بخشنامه نمی‌توان یک روند را در یک دوره کوتاه‌مدت تغییر داد.
وی افزود: این در حالی است که مصوبه مجلس که با کار کارشناسی به تصویب رسیده است از این منطق پیروی می‌کرد و ما می‌دانیم که در زمینه‌ای همچون آموزش مدیریت از بالا به پایین جواب نمی‌دهد.
عضو کمیسیون آموزش تصریح کرد: برای اجرا مصوبه شورای عالی اداری به چند سال اطلاع‌رسانی نیازمندیم؛ چون اکنون برخی از دانش‌آموزان سه سال است به رشته فنی و حرفه‌ای آمده‌اند و حتی دفترچه کنکوری هم که تهیه کرده‌اند، نام این رشته را در دانشگاه دارد.
به گفته نماینده مردم یزد مسئله آموزش با تک‌تک خانواده‌ها سر و کار دارد و بسیار حساس است و همان‌طوری که در مصوبه مجلس هم تاکید شده چنین کاری باید طی پنج سال و به‌تدریج صورت گیرد.