به گزارش روابط عمومی شرکت هواپیمایی ماهان در این بیانیه افزوده است: مشکلات صنعت هوایی کشور، نیازهای روزافزون مردم به استفاده از خدمات هوایی و نقش این صنعت در توسعه کشور، عواملی بودهاند که مؤسسان و مدیران شرکت هواپیمایی ماهان را بر آن داشت علیرغم شرایط ناعادلانه و نامناسب بینالمللی ناشی از تحریمها، در جهت توسعه این صنعت گام بردارد.

شرکت هواپیمایی ماهان که صددرصد متعلق به مؤسسه خیریه مولی‌الموحدین کرمان است، به هیچ یک از نهادهای رسمی کشوری و لشکری و نیز به شخصیت‌ها و احزاب و گروه‌های سیاسی وابستگی نداشته و صرفا با هدف افزایش رفاه و امنیت شهروندان عزیز، همت خود را مصروف توسعه صنعت هوایی کشور نموده است.

این شرکت به تبعیت از مؤسسه متبوع خود که کمک به توسعه همه جانبه ایران را هدف قرار داده، ‌ مفتخر است که در سال‌های اخیر با توسعه ناوگان هوایی خود و به‌کار‌گیری و فعال‌سازی تعدادی هواپیمای مدرن، ظرفیت جابجایی سالانه شش میلیون مسافر را ایجاد نماید. این در حالی است که طی دهه اخیر، شاهد سوانح دردناک هوایی در کشور بوده‌ایم.

اکنون که وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه رفتارهای قبلی خود برای اعمال فشارهای سیاسی به جمهوری اسلامی ایران، این شرکت را تحت تحریم قرار داده، تأکید می‌کنیم که این گونه تحریم‌ها مستقیم مردم ایران و امنیت و ایمنی آنها را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

ما تلاش خواهیم کرد هر گونه مشکل احتمالی را با استفاده از منابع موجود و با مراجعه به نهادهای مسئول بینالمللی رفع نموده تا ادامه ارایه خدمات برتر ماهان کماکان ادامه یابد.