به گزارش افکارنیوز،

ترکی فیصل، سفیر پیشین عربستان در آمریکا، اظهار کرد دونالد ترامپ نباید توافق هسته ای ایران و کشورهای 1+5 را باطل کند.

 

عربستان و دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با توافق هسته ای ایران موافق نبودند و نسبت به آن اعتراض داشتند؛ زیرا مدعی بودند این توافق، حضور نظامی ایران در خاورمیانه را گسترده تر خواهد کرد. 

 

دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا، در حین مبارزات انتخاباتی اعلام کرده بود در صورت پیروزی در انتخابات، توافق هسته ای ایران را نادیده خواهد گرفت و به طور مجدد بر سر مسائل هسته ای با تهران وارد مذاکره خواهد شد. وی سخنان ضد و نقیض دیگری نیز درخصوص توافق هسته ای ایران اظهار کرده بود.

ترکی فیصل روز پنجشنبه اظهار کرد: «ترامپ نباید توافق هسته ای ایران را باطل کند. زمان زیادی برای رسیدن به این توافق صرف شده است. این توافق تنها میان ایران و آمریکا نیست؛ بلکه توافقی با همه جهان است.» وی در ادامه مدعی شد: «این توافق برنامه دستیابی ایران به سلاح هسته ای را 15 سال به تعویق انداخته است.»

 

فیصل در ادامه گفت: «ابطال این توافق پیامدهای بسیاری دارد و هیچ کس قادر به پیش بینی رفتار ایران پس از باطل شدن توافق هسته ای نیست.» ترکی فیصل در انتها در اظهاراتی مضحک ادعا کرد ترامپ باید ایران را به دلیل رفتارهای بی ثبات کننده و ماجراجویانه اش مورد موعظه و نصیحت قرار دهد!