به گزارش افکارنیوز،

محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره تحصیل «حسین فریدون» برادر رئیس‌جمهور، اظهار کرد: تاکنون هیئت‌رئیسه کمیسیون 2 نامه به وزیر علوم ارسال کرده‌اند که در این نامه‌ها، اطلاعاتی درباره تحصیل برادر رئیس‌جمهور درخواست کرده‌‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در پاسخ دومی که وزیر علوم درباره ابهامات تحصیل برادرش به کمیسیون آموزش مجلس ارسال کرده، ابهاماتی وجود داشت، تصریح کرد: هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش نامه سوم را برای وزیر علوم فرستاد تا آن ابهامات درباره تحصیل برادر رئیس‌جمهور برطرف شود.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس به مهمترین نکته در نامه سوم هیئت‌رئیسه این کمیسیون به وزیر علوم، اشاره کرد و افزود: اگر کسی که به فرض، نمره قبولی در سالی کسب کرد، آیا می‌تواند این نمره ملاکی برای پذیرش آن فرد در سال بعد و یا سالهای بعدی باشد؟

زاهدی به مدارکی که از طریق وزارت علوم به کمیسیون ارسال شده اشاره کرد و گفت: حسین فریدون در آزمون سال 92 شرکت و جزو چند برابر ظرفیتی است که به دانشگاه گیلان معرفی شده بود، اما پذیرش او در سال 93 صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در حقیقت نمره سال 92 برای سال 93 وی اعمال شده، بنابراین از وزیر علوم خواسته‌ایم که این ابهام برطرف شود.