به گزارش افکارنیوز،

این شرایط برای دولتی ها و هوادارانش، بسیار ثقیل و سنگین جلوه کرد. از دست دادن تک برگ برنده تدبیری ها و شکستن تمام تخم مرغ هایی که در سبد برجام چیده بودند، سبب شد تا رنگ و بوی فضای مجازی بار دیگر رنگ سیاست زدگی و بداخلاقی به خود بگیرد. اتخاذ راهبردهای بعضا مضحک و فرافکنی هایی که منجر به زدن نفرات اصلی اردوگاه مقابل می شود در دستور کار اتاق فکرهای گردانندگان فضای مجازی قرار گرفت. آن ها امیدوار بودند که از این طریق بتوانند هزینه سنگینی که متوجه دولت شده را سبک تر کرده و افکار عمومی را نسبت به رخداد ویژه ای که عملا دولت را به گوشه رینگ سیاست داخلی کشور کشانده خارج نمایند که به دلیل اتخاذ رفتارهای نسنجیده و بعضا مضحک، گامی شکست خورده تلقی می شود.

در این شرایط رصد دقیق فضای مجازی و اظهارات چهره های برجسته اردوگاه مقابل در دستور کار قرار گرفت تا با هر بیان نکته و یا نقد مشخص از سوی آن ها، حمله ای همه جانبه صورت پذیرذ و نوک پیکان انتقادات را متوجه آن فرد حقیقی یا حقوقی کنند.

محمدباقر قالیباف یکی از آن افرادی بود که با پیام اینستاگرامی اش، موجی از بداخلاقی را علیه خویش در فضای مجازی به نظاره نشست تا بار دیگر بی عفتی سیاسی ابزاری در مسیر نیل به اهداف سیاست زدگان تلقی گردد.

شهردار تهران در صفحه شخصی خود نسبت به لگدزنی ایالات متحده به برجام این گونه واکنش نشان داد: «این بدعهدی چندان دور از انتظار نبود. صرفا برای شیفتگان غرب که بی‌اعتمادی نظام به آمریکا را وهم و دشمن تراشی می‌دانستند، این اتفاق تجربه جدید بود و شاید حالا به دوراندیشی رهبر انقلاب ایمان بیاورند. همچنانکه قطعا اصل مذاکره و برجام خیانت نبود. خیانت آن است که برجام را قاب بگیریم و فقط مشتاقانه به آن نگاه کنیم و از توان داخل کشور غفلت کنیم.»

همین اظهارنظر زمینه حمله به این چهره شاخص اردوگاه اصولگرایان را فراهم آورد. سخنان سال گذشته قالیباف و اظهارات او پیرامون کلیت برجام دستاویزی مضحک برای سیاست زدگان فضای مجازی شد.

شهردار تهران که پس از رسیدن دولت به خانه برجام کلیت آن را ستوده بود به این نکته نیز اشاره کرده بود که برجام گشایشی نخواهد داشت. سانسور بخشهای مهم اظهارات سال گذشته قالیباف، انتخاب گزینشی سخنان او پیرامون برجام و همچنین، ارائه دوگانه اظهارات امروز و دیروز وی تلاشی بود تا در جهت القای پارادوکس فکری شهردار تهران به مخاطب ارائه شود.

اگر گام به گام اظهارنظرهای شهردار تهران را مورد ارزیابی قرار دهیم به این جمع بندی خواهیم رسید که این اظهارات به شکل کاملا ویژه ای در راستای منویات رهبر معظم انقلاب قرار دارد.

اگر قالیباف کلیت برجام را تایید می کند به دلیل آن است که برجام با تمام نقدهایی که رهبری نسبت به آن داشتند دستاورد ایستادگی و مقاومت جمهوری اسلامی در برابر زیاده خواهی های طرف غربی بوده است. این یعنی روح دستیابی به برجام ستودنی ست که این مهم دلیلی بر تایید مفاد این قرارداد به حساب نمی آید.

مجازی بازان سیاست زده که شوربختانه با تابلوی حمایت از دولت در مسیر بداخلاقی طی طریق می کنند گویا نسبت به این مهم آگاهی لازم را نداشته اند که زدن خط قالیباف و اظهاراتی که در منظومه فکری رهبر معظم انقلاب تعریف می شود، مخالفت با مشی رهبری است. 

روزی که رهبری با کلیت برجام موافقت کردند، اما در عین حال نقدهای شان را همچنان نسبت به کینه ورزی آمریکا ابراز می داشتند، شهردار تهران نیز کلیت برجام را تایید کرد، اما به دولت مردان تلویحا متذکر شد که نباید از برجام انتظار گشایش داشته باشند و باید آستین ها را خودشان بالا بزنند. امروز هم که دست یانکی ها برای شیفتگان غرب رو شده نیز همان سخنان دیروز ارائه می گردد. رهبر انقلاب در جمع دریادلان نیروی دریایی ارتش سخنان خویش را نسبت به عدم اطمینان به آمریکایی ها و بدعهدی آن ها یادآور شدند.

«خیانت آن است که برجام را قاب بگیریم و فقط مشتاقانه به آن نگاه کنیم و از توان داخل کشور غفلت کنیم.» این بخش از اظهار نظر قالیباف پیرامون برجام را  نیز کنار سخنان او در آبان سال گذشته قرار دهید؛ او هشدار داده بود که برجام توان رفع گره های کشور را ندارد و نباید به آن دل بست.