به گزارش افکارنیوز،

 جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به اهمیت و ضرورت گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی به عنوان یک مساله مهم اجتماعی کشور باید به موضوع مورد مطالبه مردم تبدیل شود.

معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا مردم نسبت به مقوله اقتصاد مقاومتی و ابعاد آن بیش از پیش حساسیت داشته باشند، دغدغه رهبر معظم انقلاب در این خصوص را یادآور شد و اظهار داشت: موضوع اقتصاد مقاومتی باید همانند موضوع علم و فناوری که به گفتمان رایج تبدیل شده و جامعه دستاوردها و موانع پیش روی آن را به عنوان مطالبه پیگیری می کند، مورد پرسش و درخواست افکار عمومی باشد.

وی با اشاره به دستاوردهای خوب دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی، از برخورد سیاسی و جناحی با این مقوله ملی ابراز گلایه کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی نیاز اصلی کشور است و نباید مباحث آن در سطح نخبگان باقی بماند. باید مفاهیم و اولویت های آن برای عموم مردم تشریح شود و همه به دور از سیاست زدگی برای محقق شدن اهداف آن تلاش کنند.

جهانگیری خاطرنشان ساخت: پیام اصلی اقتصاد مقاومتی مقاوم سازی اقتصاد کشور در برابر تکانه های خارجی نظیر تحریم و کاهش قیمت نفت است و این موضوع نیازمند فرهنگ سازی و برنامه ریزی برای تغییر نگرش و تبدیل شدن آن در میان مردم و مسئولان است.

رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بر ضرورت اطلاع رسانی دقیق درباره طرح های اجرا شده و پیشرفت ها درحوزه اقتصاد مقاومتی تاکید و شیوه های اطلاع رسانی در این خصوص را نیازمند ترمیم دانست و گفت: با توجه به اینکه مسئولیت سنگین گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی بر عهده صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران گذاشته شده است، انتظار داریم این سازمان با همفکری با صاحبنظران و نخبگان و نهادهای مدنی، گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی را که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز می باشد، پیگیری کند.

رییس سازمان صداو سیما نیز در این جلسه با تاکید بر ضرورت تهیه محتوا برای اطلاع رسانی مناسب درباره اقتصاد مقاومتی، اطلاع رسانی در این خصوص را موجب آگاهی مردم از دستاوردها و ماندگاری اثر طرح های اقتصاد مقاومتی در جامعه دانست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با بیان اینکه هرگونه تولید محتوا در حوزه اقتصاد مقاومتی برای اثربخشی نیازمند نیازسنجی، رصد و فرایند تولید از پایین به بالاست تا مخاطب و افکار عمومی به بهترین وجه با اهداف، نتایج و اقدامات انجام شده آشنا شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم توجه به کانون های اصلی گفتمان اقتصاد مقاومتی و پنج رویکرد اقتصاد مقاومتی در امر اطلاع رسانی را ضروری خواند و بر استفاده از همه ابزارها و رسانه ها برای تبدیل کردن اقتصاد مقاومتی به یک باور عمومی در سطح جامعه تاکید کرد.

در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر درباره نظام نامه اطلاع رسانی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مقرر شد این نظام نامه در کارگروهی متشکل از رییس سازمان صدا و سیما، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و معاون اطلاع رسانی دفتر معاون اول رییس جمهور مورد بررسی قرار گیرد و پس از در نظر گرفتن پیشنهادات ارسالی دستگاه های اجرایی، به عنوان مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ابلاغ شود.

در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصاد و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نیرو، فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان صدا و سیما، رییس کل بانک مرکزی، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، رییس سازمان اداری و استخدامی،معاون رییس جمهور در امور حقوقی، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و معاون اجرایی رییس جمهور نیز حضور داشتند، گزارشی در خصوص نظام نامه اطلاع رسانی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارایه شد و مقرر شد دستگاه های اجرایی نظرات مکتوب خود را درباره این نظام نامه به دبیر خانه ستاد برای بررسی در کمیته تعیین شده ارسال کنند.