به گزارش افکارنیوز،

بهرام قاسمی در واکنش به تایید حکم حبس طولانی «شیخ علی سلمان» دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین ضمن ابراز نگرانی اظهار داشت: برخوردهای ناعادلانه، خشن و امنیتی با رهبران مسالمت جو و میانه رو بحرینی نه تنها معضلات عدیده آن کشور را حل نخواهد کرد، چه بسا موجب یأس و ناامیدی علاقه مندان، معتقدان و طرفداران مشی و روش های مسالمت جویانه خواهد شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه به مقام های بحرینی خاطرنشان ساخت: اعطای پایگاه نظامی به کشورهای فرامنطقه ای، فراخوان و پذیرش نیروهای نظامی خارجی و پرداخت هزینه آنان از بودجه مردم آن کشور متضمن امنیت و راهکاری مناسب برای حکومت بحرین نخواهد بود.
قاسمی گفت: تاریخ جهان و به خصوص منطقه از گذشته تا حال بخوبی گویای آن واقعیت روشن است که تنها اتکاء بر قدرت مردم، آشتی و وفاق ملی است که می تواند بهترین ضامن امنیت کشورها و دولتها برای استمرار حیات خود باشد.
به گزارش ایرنا، دادگاه رژیم آل خلیفه در جلسه امروز -دوشنبه- خود حکم زندان «شیخ علی سلمان» دبیر کل جمعیت الوفاق بزرگترین تشکل سیاسی بحرین را 9 سال اعلام کرد.
شیخ علی سلمان در ماه جولای (تیر/مرداد) 2015 به چهار سال حبس به اتهام تحریک افکار عمومی محکوم شد، اما دادگاه تجدید نظر در ماه می (اردیبهشت/خرداد) همان سال مدت حبس وی را به بیش از دو برابر حکم اولیه یعنی 9 سال افزایش داد.