به گزارش افکارنیوز،

ششمین جلسه هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم، امروز - پنج شنبه - به ریاست آیت الله احمد جنتی و حضور سایر اعضا در تهران برگزار شد.

 

رئیس مجلس خبرگان رهبری ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد مسعود نبی مکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع)، آزادسازی شهر حلب را به دولت و مردم سوریه تبریک گفت.

 

آیت الله جنتی اظهار امیدواری کرد: این پیروزی باشکوه که حاصل خونفشانی و صبر و استقامت جبهه مقاومت، مردم و ارتش سوریه و شکست و اضمحلال آمریکا و اسرائیل، کشورهای عربی حامی تروریست در منطقه و حامیان اروپایی آنان بود، الگوی مناسب و موفقی برای حشدالشعبی و ارتش و مردم عراق و سوریه برای آزادسازی موصل و سایر شهرهای اشغال شده عراق و سوریه باشد.

 

وی همچنین به اخلاق نیکوی پیامبر اسلام(ص) و مجاهدت های ایشان برای نشر و اعتلای اسلام ناب بر محور قرارگرفتن وحدت امت اسلام حول سیره رسول الله، ائمه معصومین علیهم السلام و قرآن کریم در جامعه اسلامی تأکید کرد و خواستار تبیین و شناساندن هرچه راه و روش معصومان علیهم السلام و آیات نورانی قرآن کریم در بین ملتهای مسلمان شد.

 

آیت الله جنتی همچنین بر وظایف مجلس خبرگان در راستای مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی از این مجلس و تحقق مطالبه گری خبرگان رهبری از قوای سه گانه و سایر دستگاه های اجرایی نظام ، تأکید کرد.

 

وی افزود: مجلس خبرگان رهبرری به عنوان بازوان رهبری نظام و امنای امت، هرگاه شاهد خلاء یا مشکلی در اداره جامعه باشد، نمی تواند و نباید ساده از کنار مشکلات عبور کند و وظیفه دارد همانگونه که رهبر معظم انقلاب بارها تأکید فرموده اند با حفظ روحیه انقلابی مسائل را پیگیری کرده و تذکرات لازم را گوشزد کند.

 

در این جلسه، موضوع «استفساریه یکی از کمیسیون های مجلس خبرگان رهبری از هیات رییسه» و بررسی «شاخص ها و راهکارهای تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب از مجلس خبرگان» در دستور کار قرار گرفت که اعضا این مسائل به بحث و تبادل نظر پرداختند.