به گزارش افکارنیوز،

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص تمدید تحریم‌های 10 ساله علیه ایران که بدون امضای رئیس‌جمهور آمریکا و به طور خودکار به قانون تبدیل شد، اظهار داشت: قانون آیسا ISA قطعا نقض برجام است و حداقل هشت بند آن کاملا تحریم جدید هسته‌ای محسوب می‌شود و این تحریم‌ها برخلاف برجام است. 

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها با اجرای این قانون نقض‌کننده برجام تلقی می‌شوند، افزود: ایران پیش‌بینی می‌کرد با این روندی که آمریکایی‌ها در پیش گرفته‌اند، این قانون چه توسط رئیس‌جمهور آمریکا امضا بشود و چه نشود اجرایی خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: ما معتقدیم که آمریکایی‌ها از ابتدا به دنبال اجرای برجام نبوده‌اند و حالا نیز به دنبال اجرای برجام نیستند.

نقوی‌حسینی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها می‌خواهند از برجام به عنوان ابزار فشار بر جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند، عنوان کرد: برای آمریکا‌یی‌ها نقض برجام اصلا مهم نیست و عدم پایبندی به این توافق بین‌المللی اصلا برای آنها مسئله مهمی محسوب نمی‌شود. 

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها به دنبال اجرای برجام نیستند و در آینده هم نقض‌های دیگری تکرار خواهد شد. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره اعلام کرده است که ما با 1+5 توافق کرده‌ایم، تصریح کرد: انتظار این است که اعضای 1+5  به این توافق بین‌المللی پایبند باشند و به تعهدات خود عمل کنند. 

نقوی‌حسینی با اشاره به دستورات رئیس‌جمهور به وزیر امور خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: این دستورات عزم و اراده جمهوری اسلامی ایران مبنی بر پایبندی به توافق و استفاده از ظرفیت‌های قانونی و حقوقی موجود توافق هسته‌ای را نشان می‌دهد تا طرف مقابل بداند که ما به هیچ وجه از حقوق هسته‌ای خود کوتاه نمی‌آییم و راه خود را با قدرت ادامه خواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه ما بنا نداریم نقض‌کننده برجام یا متوقف‌کننده اجرای آن باشیم، اظهار داشت: اعتقاد داریم این هم یکی از دام‌ها و توطئه‌های آمریکا است که با تحت فشار گذاشتن ایران با برجام، ما را وادار به عکس‌العمل‌هایی کند که در آینده این عکس‌العمل‌ها ابزاری برای فشار بیشتر به ایران باشد. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان با بیان اینکه از تمام حقوق خود در چارچوب برجام و مصوبات مجلس در حوزه هسته‌ای استفاده خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: توسعه صنعت هسته‌ای خود را با ارده قوی ادامه می‌دهیم تا طرف مقابل بداند که ما هم امکان و هم عزم و اراده این را داریم که صنعت هسته‌ای خود را توسعه دهیم.