به گزارش فارس، حجتالاسلام والمسلمین روحالله حسینیان نماینده مردم تهران و عضو هیئت مؤسس جبهه پایداری انقلاب اسلامی با اشاره به ادعای برخی در مورد ارائه لیست انتخاباتی جداگانه توسط این جبهه، اظهار داشت: ما اعلام کردیم که در مورد لیست دادن یا ندادن هنوز هیچ تصمیمی نگرفتهایم.

* اگر شرایط عملی شود به کمیته ۷ + ۸ می‌پیوندیم

وی در این باره افزود: البته پیوستن جبهه پایداری به کمیته ۷ + ۸ همچنان منوط به شرایطی است که اگر آن شرایط عملی شود، ما هم به این کمیته می‌پیوندیم.

* هیچ مقام رسمی از جبهه پایداری برای حضور در جلسات ۷ + ۸ دعوت نکرده است

عضو هیئت مؤسس جبهه پایداری با تأکید بر اینکه تا امروز هیچ مقام رسمی از جبهه پایداری برای حضور در جلسات دعوت نکرده است، تصریح کرد: البته یک مرتبه از ما دعوت شد که اینقدر در آن جلسه به ما توهین کردند که حتی ما وسط جلسه خواستیم از جمع خارج شویم، اما دوستان جلوی ما را گرفتند.

حسینیان ادامه داد: در آن جلسه حتی برخی از اعضای هیئت داوری به ما گفتند که اگر ما می‌دانستیم، شما هم قرار است که در این جلسه شرکت کنید، در جلسه حاضر نمی‌شدیم.

* جبهه پایداری زیر نظر و هدایت معنوی آیت‌الله مصباح یزدی قرار دارد

وی خاطرنشان کرد: جبهه پایداری از ابتدا اعلام کرده است که زیر نظر و هدایت معنوی آیت‌الله مصباح یزدی قرار دارد؛ آیت‌الله مصباح اولین فردی است که در مورد جریان انحرافی موضع‌گیری کرده ‌است.

* خط قرمز جبهه پایداری جریان فتنه و گروه انحرافی است

عضو هیئت مؤسس جبهه پایداری ادامه داد: ‌ اعضای این جبهه حتی به صورت جداگانه در برابر گروه انحرافی اعلام موضع کرده‌اند و ما حتی در اولین روز اعلام موجودیت هم اعلام کردیم که خط قرمز ما انحراف و فتنه است.

حسینیان تصریح کرد: استنباط ما در مورد تفاوت فتنه و انحراف این است که اگر به رهبر انقلاب نگاه کنیم، می‌بینیم که ایشان از سال ۸۸ تاکنون معمولاً در اکثر سخنرانی‌هایشان در مقابل فتنه موضع‌گیری کرده‌اند اما در مقابل جریان انحرافی فقط یک بار موضع گرفتند؛ این نشان می‌دهد که اهمیت فتنه بالاتر از جریان انحرافی است.

* جریان فتنه مهم‌تر از جریان انحراف است / نباید مسئله‌‌ای را تحت‌ شعاع جریان فتنه قرار بدهیم

وی در تشریح دلایل با اهمیت‌تر بودن فتنه تأکید کرد: ‌ جریان فتنه یک جریان ریشه‌دار و وابسته به ضدانقلاب بود اما جریان انحرافی جریانی بی‌ریشه است لذا نباید ‌چیزی را تحت شعاع فتنه قرار داد.

" اعتقاد ما براین است که جریان فتنه مهم‌تر از همه جریانات مقابل انقلاب است لذا ما تحت تأثیر تبلیغات قرار نمی‌گیریم و استنباط‌ مان هم این است که نباید مسئله‌‌ای را تحت‌ شعاع جریان فتنه قرار بدهیم. "

* جبهه پایداری در مورد فتنه موضع‌گیری کرده اما باید تا حصول نتایج صبر کرد

عضو هیئت مؤسس جبهه پایداری با بیان اینکه این جبهه در مقابل اختلاس اخیر هم موضع‌گیری صریح کرده است، اظهار داشت: ما در بیانیه‌‌ایی که اخیراً صادر کردیم و همچنین همایش اخیر جبهه پایداری هم در برابر قصور افراد موضع گرفتیم، اما مگر دولت اختلاس انجام داده که ما در مقابل دولت موضع‌گیری کنیم؟

حسینیان اضافه کرد: قوه‌قضائیه که شخصیتی مثل دادستان کل کشور را مأمور بررسی این پرونده کرده است، عدالت حجت‌الاسلام اژه‌ای هم برای همه قابل قبول است و هیچ شبهه‌ای نسبت به ایشان وجود ندارد.

* اژه‌ای در بررسی فساد بانکی بزرگ اخیر تحت تأثیر دولت، جریان انحراف، فتنه و مخالفان دولت نیست

وی خاطرنشان کرد: ما حتی دل‌مان هم آرام است که آقای اژه‌ای مأمور بررسی پرونده شده است چرا که دادستان کل کشور تحت تأثیر دولت، جریان انحراف، فتنه و مخالفان دولت نیست لذا باید صبر کرد و دید تا این اتهام روشن شود که چه کسی در اختلاس اخیر نقش داشته‌ و سپس تا در مقابل آن موضع‌گیری کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه این گفت‌وگو افزود: البته جبهه پایداری به صورت کلی در رابطه با اختلاس اخیر موضع‌گیری کرده است، اما باید موضوع روشن شود؛ ما نمی‌توانیم جریان انحرافی را به دست داشتن در این مسئله متهم کنیم، چرا که این اتهام دلیل و مدرک هم می‌خواهد.

* براساس مفاهیم قرآنی ما حق نداریم که با دشمن هم غیرعادلانه برخورد کنیم

حسینیان همچنین تأکید کرد: براساس مفاهیم قرآنی هم ما حق نداریم که حتی با دشمن هم غیرعادلانه برخورد کنیم، چه برسد به اینکه بخواهیم او را متهم هم کنیم.

وی اضافه کرد: بنده تا جایی که از شخصیت‌های مختلفی که در مسوله اختلاس دست‌اندر کار تحقیق هستند، سؤال کردم و گفتم که آیا از وابستگان دولت و نزدیکان دولت در اختلاس اخیر نقش داشته‌اند یا نه، همه جواب‌ها این بود که تاکنون چیزی در این رابطه برای ما اثبات نشده است.

* جبهه پایداری تحت تأثیر فشارها قرار نمی‌گیرد

عضو هیئت مؤسس جبهه پایداری خاطرنشان کرد: ‌ آیا عادلانه است که ما در مقابل جریان انحرافی موضع‌گیری کنیم، در حالی که دست داشتن آنها در اختلاس اخیر هنوز اثبات نشده است.

حسینیان با بیان اینکه ما با این فشارها تحت تأثیر قرار نخواهیم گرفت‌، گفت: ما راه خود را پیدا کرده‌ و به این راه ادامه خواهیم داد؛ هرکس هم هر چی که می‌خواهد بگوید، قیامت وجود دارد و افراد باید جوابگو باشند.

* پاسخ حسینیان به شبهات مربوط به استعفایش از نمایندگی

وی پاسخ به این سؤال که برخی در رابطه با شما این سوال را مطرح می‌کنند که شما در جریان انتصاب حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر، نسبت به این انتصاب اعتراض داشته و بر این اساس استعفا کرده‌اید، نظر خودتان چیست، گفت: اینکه بنده در رابطه با انتخاب حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر استعفا کرده‌ام، ‌یک تهمت است؛ بنده در رابطه با انتصاب وی حرف‌هایی داشتم اما زمانی که جواب گرفتم، قانع شدم.

نماینده مردم تهران در مجلس در این باره افزود: این مسئله هیچ ارتباطی با مقامات عالی‌رتبه نظام ندارد و اینها چیزهایی است که برخی می‌تراشند چرا که هیچ نقطه ضعفی پیدا نمی‌کنند لذا موضوعاتی برای ما درست می‌کنند.

حسینیان خاطرنشان کرد: بنده در متن استعفانامه خود هم نوشته بودم که این استعفا در اعتراض به رؤسای دفاتر لاریجانی و احمدینژاد و به خاطر وامی که داده بودند، درخواست شده است.