گروه سیاسی- حمایت هاشمی رفسنجانی از برجام آن هم در زمانی که گفته می شود ظریف در جمع اعضای کمیسیون امنیت ملی گفته من اشتباه کردم به جان کری اعتماد کردم.

به گزارش افکارنیوز، این سخنان هاشمی نشان می دهد وی که از طرفداران سر سخت روحانی برای ریاست جمهوری بوده و از وی همواره حمایت کرده است ، هر زمان که انتقادی از دولت می شود به میدان می آید تا سپر بلای روحانی باشد.

به نظر می رسد هاشمی رفسنجانی که می داند آرای انتخاباتی حسن روحانی بر اساس نظرسنجی ها کاهش پیدا کرده ، نمی خواهد کسی جایگزین وی در انتخابات آینده شود و می خواهد همچنان روحانی رئیس جمهور ایران در دوره آینده ریاست جمهوری باشد.

به همین دلیل است که کرباسچی دبیر کل حزب کارگزاران که حزب نزدیک به هاشمی رفسنجانی است هم در گفت و گویی اعلام کرده نامزدی برای جایگزینی روحانی در انتخابات آینده ندارند.

به نظر می رسد هاشمی رفسنجانی همواره با برخی سخنان سعی می کند هم اذهان عمومی را به سمت خود بکشاند و هم اینکه از دولت تمام قد حمایت کند.

این در حالی است که خبر می رسد اختلافات اصلاح طلبان با روحانی بیش از گذشته پر رنگ شده و حتی یکی از سران اثلاح طلب گفته باید نامزد جایگزین روحانی داشته باشیم، با این وجود هاشمی رفسنجانی همچنان با همه بد عهدی آمریکایی ها در برجام و انتقادات بسیار به دولت از روحانی دفاع می کند تا سپر بلای او و دولتش باشد.