گروه سیاسی- دکتر بادامچیان نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت و گو با افکار نیوز با اشاره به رحلت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: من از سال 1338  با مرحوم آیت اله هاشمی آشنا شدم و در طول سالهای مبارزه در کنار هم بودیم.

وی افزود: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در سالهای مبارزه و دستگیری تحت شدید ترین شکنجه ها  در زندان قرار گرفت و ایشان تلاش بسیاری برای پیروزی انقلاب اسلامی انجام داد.

نایب رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری بیان داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی چهره ای برجسته در تاریخ انقلاب بودن، انقلابی که مردم  با هدایت امام خمینی (ره) توانست تحولات عظیمی را در جهان به وجود آورد.

بادامچیان با اشاره به نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: ایشان یکی از چهره های برجسته نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند که در سالهای مبارزه در کنار مردم بودند و در طول تاریخ انقلاب همواره مورد اعتماد امام و رهبری بودند.

وی افزود: آیت الله هاشمی مفسر قرآن بود اما به دلیل اینکه بیشتر مسوولیت های وی سیاسی بود، چهره فرهنگی ایشان مغفول مانده است.

بادامچیان تاکید کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی مسوولیت های خطیری در طول انقلاب بر عهده داشتند که با درایت و مدیریت مسوولیت های سخت را به سرانجام رساندند.

بادامچیان گفت: بازسازی کشور پس از جنگ از کارهای بسیار دشواری بود که آیت الله هاشمی در زمان ریاست جمهوری توانستند آن مقطع سخت را پشت سر گذاشته و در خدمت مردم باشند.

ایشان نمونه مدیریت موفق در ریاست جمهوری و بازسازی کشور پس از جنگ بودند.

بادامچیان تصریح کرد: عشق ایشان به مقام معظم رهبری همواره نمایان بود و در آخرین مطالب خود گفته بودند در این دوره باید کاری کنیم تا رئیس جمهوری انتخاب شود که با رهبری انقلاب همراه باشند.

 

مصطفی حسینی