به گزارش افکارنیوز،

بلاول بوتو زرداری سیاستمدار جوان پاکستان که رهبری 'حزب مردم پاکستان' به عنوان دومین حزب قدرتمند این کشور پس از حزب حاکم را برعهده دارد، پس از امضای دفتر یابود، از آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یکی از ماندگارترین چهره های موثر در پیروزی و حفظ انقلاب اسلامی ایران و از خوش نام ترین چهره های جهان اسلام نام برد و درگذشت وی را به مردم و دولت جمهوری اسلام ایران تسلیت گفت.
وی پس از امضای دفتر یادبود، برای دقایقی با 'مهدی هنردوست' سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان به گفت و گو نشست.
دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی که از روز دوشنبه در سفارت ایران در اسلام آباد گشوده شده بود، شامگاه چهارشنبه با امضای 'فرزند بی نظیر' و صاحب نام ترین سیاستمدار جوان پاکستان، بسته شد.
در مدت سه روز گشایش دفتر یادبود آیت الله هاشمی در سفارت ایران در پاکستان، بیش از یکصد نفر از مقامات عالی و شخصیت های برجسته پاکستان و سفرا و دیپلمات های خارجی مقیم اسلام آباد با حضور در سفارت و امضای این دفتر، به مقام بزرگ مرد انقلاب اسلام ایران ادای احترام کردند و نخست وزیر پاکستان نیز با صدور پیامی ویژه، از آیت الله هاشمی به عنوان نماد 'صلح دوستی' و راهگشای جهان اسلام یاد کرد و درگذشت این شخصیت بزرگ را به ملت و دولت ایران تسلیت گفت.
این سیاستمدار جوان پاکستان که به همراه پدرش 'آصف علی زرداری' رئیس جمهوری سابق این کشور، از چند روز پیش عملا برنامه های گسترده خود را برای حضور قدرتمند در انتخابات سال 2018 پاکستان آغاز کرده اند، قصد دارد حزب مردم را با قدرت تمام در دور آتی انتخابات این کشور هدایت کند. 
بلاول بوتو زرادری قصد دارد بعد از مادر و پدر، سومین عضو خانواده 'بوتو زرداری' باشد که سکان هدایت دستگاه اجرایی این کشور را بدست می گیرد.
همزمان با دوران نخست وزیری بی نظیر بوتو در پاکستان، آیت الله هاشمی رفسنجانی ریاست جمهوری اسلامی ایران را برعهده داشت. آیت الله هاشمی، به اذعان سیاستمداران پاکستان، نقش قابل توجهی در تقویت ریشه های دوستی دو ملت و دو کشور ایران و پاکستان ایفا کرد و همواره توجهی ویژه به تعمیق روابط دوستانه با این کشور همسایه داشت.