به گزارش فارس، محمد رضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بینالمللی صنعت برق ایران که صبح امروز (چهارشنبه) در محل دائمی نمایشگاههای بینالمللی تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هر ایرانی باید به صنعت برق کشور افتخار کرده و به آن مباهات بورزد.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: امروز در این نمایشگاه شاهد عظمت مهندسان و کارشناسان آب و برق کشور هستیم که در آن دستاوردهای وزارت نیرو و بخش خصوصی به نمایش گذاشته شده است. اما واقعیت امر این است که محدودیت منابع داریم.

وی ادامه داد: منابع با سرعت صنعت برق کشورمان برابری نمی‌کند، یا به عبارتی دیگر کفایتی که در مهندسان صنعت برق وجود دارد، در منابع ما نیست.
از این رو باید تلاش کنیم در حدی که برای دولت مقدور است، راه را از جهت منابع برای مهندسان و این پیشرفت‌های عظیم هموار کنیم.

رحیمی با تاکید بر اینکه کشور ما در حال حاضر در بین ۲۰۰ کشور دنیا دارای رتبه ممتاز بوده و در منطقه حرف اول را در صنعت آب و برق و سدسازی می‌زند، گفت: ما می‌توانیم با تمام وجود به مهندسان این صنعت افتخار کنیم و همه راه‌ها را در دولت برای پیشرفت آنان هموار نماییم.

معاون اول رئیس جمهور بر همین اساس به وعده‌هایی که دولت به وزیر نیرو برای هموار کردن این مسیر داده است اشاره کرد و افزود: مصوباتی اخیرا در دولت در این راستا صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه تلاش ما این است تا مسیر را برای این سرعتی که وزارت نیرو و بخش خصوصی برای رسیدن به قله پیشرفت در پیش گرفته‌اند، هموار کنیم، یادآور شد: در واقع این وظیفه دولت است و وزارت نیرو باید همواره سربلند باقی بماند و تا انتهای دولت دهم تمام وعده‌هایی که به صنعت برق داده شده، تحقق پیدا کند. همین اندازه که در بین جهانیان و صاحبان این صنعت دارای نام هستیم، برای ملت و کشور افتخار بزرگی است.

رحیمی در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر عدم پرداخت سهمیه وزارت نیرو از محل هدفمندی یارانه‌ها گفت: پیش‌‌بینی‌هایی که در مورد درآمدها و غرب داشتیم، با آنچه که وعده کردیم، ‌ مقداری با هم تطابق نکرد از این رو باید تجدید نظر کنیم.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: واقعیت این است که همه سهم وزارت نیرو را در بخش آب و برق باید پرداخت کنیم؛ در ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها این موضوع مطرح شده و راه‌ آن را پیدا خواهیم کرد و به زودی نیز به وزارت نیرو اعلام می‌کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مطمئن باشید سهم وزارت نیرو را در بخش آب و برق به نحوی که تعهد کردهایم و در قانون آمده ادا میکنیم.