به گزارش افکارنیوز،
علیرضا زاکانی در حاشیه همایش سالانه بسیج رسانه کشور  در مورد توصیه رئیس جمهور به منتقدان برای استفاده از عینک برای مشاهده دستاوردهای برجام اظهار داشت: به نظرم آقای رئیس می‌تواند به مردم و نخبگان جامعه توهین نکند در حالی که نظرات خود را بگوید.

وی با بیان اینکه نمی‌شود به مردم و نخبگان جامعه گفت که واقعیت‌ها را نبینند، افزود: آقای رئیس جمهور با توهین به نخبگان و مردم نمی‌تواند واقعیت‌ها را کتمان کند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم در مورد اجماع نیروهای انقلاب برای رسیدن به گزینه واحد در انتخابات سال 96 گفت: به اعتقاد بنده همبستگی و پیوستگی در جبهه انقلاب ضرورتی انکارناپذیر است.

وی با تاکید بر اینکه وحدت بر محور اصول ضرورتی است که همه باید به آن پایبند باشند، ابراز کرد: این وحدت لازم و ضروری است اما کافی نیست.

زاکانی در پاسخ به سئوالی در مورد تخلفات حسین فریدون برادر رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ما از گذشته آرزو می‌کردیم که فساد هر کجا که هست باید ریشه کن شود که این برخورد اصوگرا و اصلاح‌طلب هم نمی‌شناسد.

وی با تصریح اینکه باید با فساد برخورد شود، عنوان کرد: هر چقدر این فساد از عناصری باشد که به بالاترین سطح قدرت مرتبط است فاجعه آن بیشتر خواهد شد و باید برخورد سریع‌تر و قاطع‌تری در این خصوص انجام شود تا امید در جامعه روز به روز افزایش یابد.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با اشاره به وجود چتری برای جلوگیری از رسیدگی به تخلفات برادر رئیس جمهور بیان کرد: مقام بیان با عمل و رفتار فرق دارد و ممکن است برخی در بیان از برخورد سخن بگویند اما تا بخواهد برخوردی انجام شود با موضع‌گیری‌‌هایشان سبب ایجاد تکانه و تنش در جامعه و دو قطبی کردن بین مردم و مسئولان می‌شوند که خود این یک مانع و عدم برخورد را به دنبال خواهد داشت.

وی تصریح کرد: امیدواریم همانگونه که دولت محترم به این موضوع اشاره کرد راه برای رسیدگی به پرونده حسین فریدون باز شود.

زاکانی با تاکید بر اینکه مسئولان باید  با مردم و نخبگان رو راست باشند، اظهار داشت: مسئولان باید امکانی را فراهم کنند تا ماحصل همرنگی بیشتر و بهتر مسئولان با مردم و جامعه باشد.