به گزارش افکارنیوز،

محمدباقر نوبخت ظهر امروز در بازدید از جزیره هرمز، توسعه جزایر را از اولویت‌های دولت در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و توسعه دریا محور دانست و بیان داشت: در این راستا با همکاری استانداری هرمزگان برای توسعه جزایر این استان برنامه‌ریزی داشته‌ایم.

وی ادامه داد: حدود یک ماه پیش از جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک بازدید داشتیم و امروز نیز از جزایر لارک و هرمز در آب‌های خلیج فارس بازدید کردیم.

معاون رئیس جمهور افزود: با توجه به بازدیدهای صورت گرفته در حال تدوین برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای رسیدگی و توسعه جزایر هرمزگان هستیم.

نوبخت با اشاره به بازدید از جزیره هرمز، اظهار داشت: در این بازدید مقرر شد برای مرمت و احیای قلعه پرتغالی‌ها به‌عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری این جزیره بودجه مورد نیاز را اختصاص دهیم.

وی با تاکید بر اینکه از هر گامی برای کاستن از مشکلات مردم و توسعه این مناطق حمایت می‌کنیم، خاطرنشان کرد: برای رفع سایر مشکلات مردم جزیره هرمز براساس اولویت‌بندی‌هایی که صورت می‌گیرد، اقدام خواهیم کرد.

 محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به همراه جاسم جادری استاندار هرمزگان و جمعی از مدیران استان از جزیره هرمز در آب‌های خلیج فارس بازدید کردند.

در این بازدید معاون رئیس جمهور و استاندار هرمزگان ضمن حضور در جمع مردم جزیره هرمز از نزدیک مسائل و مشکلات آنان را مورد بررسی قرار دادند.