افكار: شبکه ايران به نقل از پايگاه تحليلي کانترپانچ نوشت: فرانکلين لمب از تحليلگران مشهور آمريکايي در مقالهاي به تحليل سفر آقاي احمدينژاد به لبنان پرداخت.
وی تصریح کرد: به قول یک مورخ مسیحی لبنانی، این مرد پارسی‌گوی(احمدی‌نژاد) اکنون به مراتب بیش از سزارهای روم در جنگ‌هایشان حائز افتخار شده و آنچه رییس‌جمهور ایران در لبنان انجام داد، به مراتب بیش از پرتاب یک سنگ به سوی مرزهای اسراییل تاثیرگذار است.
بنابر گزارش فوق، از سال ۱۹۹۷ به بعد که پاپ به عنوان رهبر کاتولیک‌های جهان از لبنان دیدار کرده بود، خیابان‌های بیروت شاهد چنین استقبالی نبوده‌اند.
لمب در تحلیل چرایی این استقبال شکوهمند نوشت: بیش از ربع قرن است که ایران از لبنان حمایت می‌کند و انواع کمک‌ها را به این کشور ارائه کرده است. نیک که بنگریم می‌بینیم که لبنان پس از جنگ ۲۰۰۶ با کمک ایران و نه هیچ یک از کشورهای مدعی بازسازی شده است.
بنا بر این گزارش، سفر آقای احمدی‌نژاد به لبنان توانست اتحاد را میان فرق مختلف در لبنان بیشتر کند، فضای سیاسی پرتنش را آرام نماید و ۱۷ تفاهم‌نامه برای لبنان به ارمغان آورد.
نویسنده مقاله پس از ارائه شرحی از سفر آقای احمدی‌نژاد به لبنان و دیدارهای برگزار شده است، تصریح کرد: سفر احمدی‌نژاد به لبنان پیش‌بینی‌های کسانی را که می‌گویند ایران در کنار کشورهای ترکیه، عراق، سوریه، لبنان و افغانستان به یک محور مقاومت ضدآمریکایی تبدیل شده‌اند، تقویت می‌کند.
اين گزارش با بيان اينکه سفر احمدينژاد به لبنان، فصلي نو را در روابط دو کشور آغاز کرده است، پيشبيني کرد: شخصيت مثبت رييسجمهوري اسلامي ايران و روابط وي با گروههاي مختلف لبناني، منجر به همکاريهاي گسترده اقتصادي و سياسي ميان دو کشور خواهد شد.