به گزارش افکارنیوز،

محبی در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت مرخصی مهدی هاشمی، گفت: بر حسب دستور قضایی این مرخصی ادامه داشته است.

وی در رابطه با آخرین وضعیت تکمیل زندان تهران بزرگ اظهار کرد: در زندان تهران بزرگ پنج بند داریم که سه بند آن افتتاح شده و هم اکنون مددجویان در این بندها مستقر هستند.

وی افزود : از ۲ بند باقی مانده نیز عملیات ساخت یک بند ۷۰ درصد پیشرفت داشته و بند دیگر هم ۹۰ درصد پیشرفت کاری داشته است.

محبی با اظهار امیدواری نسبت به تامین بودجه لازم، گفت: امیدواریم اواسط سال آینده این ۲ بند نیز افتتاح شود.

مدیرکل زندان‌های استان تهران ادامه داد: در حال حاضر ۱۲ هزار مددجو در زندان تهران بزرگ نگهداری می‌شوند.

محبی در خصوص آخرین وضعیت تکمیل اردوگاه محکومان مواد مخدر فشافویه گفت: در این اردوگاه محکومان مواد مخدر که زیر پنج سال محکومیت دارند نگه داری می شوند.

وی توضیح داد: بخشهای کارگاه این اردوگاه راه اندازی شده و درصدد هستیم تمام محکومانی که در این اردوگاه نگهداری می شوند را مشغول به کار کنیم.

به گفته محبی هم اکنون در این اردوگاه حدود ۲ هزار محکوم مواد مخدری زیر پنج سال حبس نگهداری می شود و به لحاظ کمک به دولت در راستای کاهش آسیب های اجنماعی و عمل به منویات رهبری، یک قسمت از اردوگاه فشافویه به نگهداری معتادان متهاجر اختصاص یافته است.

وی افزود: پذیرش معتادان متهاجر در فشافویه از ۲ روز گدشته آغاز شده است و امیدواریم بتوانیم به بازپروری این افراد کمک کنیم. این افراد با دستور مقام قضایی در اردوگاه نگهداری و با دستور قضایی هم آزاد خواهند شد.

مدیرکل زندان‌های استان تهران تصریح کرد: هم اکنون در هیچ کدام از زندانهای استان تهران محکومان مواد مخدر زیر پنج سال حبس نگهداری نمی شوند و همه به فشافویه منتقل می شوند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص آخرین وضعیت واگذار زندان اوین به شهرداری و اینکه پیشتر رییس زندانها از عدم تمایل شهرداری تهران به پیگیری این موضوع خبر داده بود، گفت: موضوع فروش اوین پیچیدگی های خاص خود را از نظر مالکیت و تصرفات موجود دارد و مشکلاتی در رابطه با اسناد و مدارک داریم و فکر می کنم چون زمانبر شد، این قضیه فعلا منتفی شده است.

وی در پاسخ به سوالی در رابطه با وضعیت ورودی های زندان های تهران گفت: در میزان ورودی افزایش داشته ایم اما بسیار کم و در حد ۲ درصد بوده است.