به گزارش افکارنیوز،
 هشتاد و هفتمین جلسه شورای اجتماعی کشور با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز برگزار شد.

سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور گفت: در این جلسه، دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر، نیروی انتظامی و دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، جمع‌بندی گزارش اقدامات دستگاههای اجرایی مختلف از قبیل وزارت بهداشت، وزارت آموزش و پرورش، سازمان بهزیستی و سازمان زندانها را ارائه کردند.

سامانی افزود: این گزارشها ناظر به اقدامات فوق العاده هر یک از دستگاه ها در سه ماهه سوم سال جاری در زمینه آسیب‌های اجتماعی اولویت‌دار شامل اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی و حاشیه‌نشینی بود که بر اساس طرح تقسیم کار ملی مصوب شورای اجتماعی کشور به انجام رسیده است.  

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اینکه با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، در شورای اجتماعی کشور اقدامات فوق العاده دستگاه‌ها بر اساس شاخص‌هایی مثل جدید بودن اقدام، افزایش حجم کار انجام شده، ارتقای سرعت اجرای فعالیتها و اثربخشی اقدامات مورد سنجش قرار می‌گیرد، گفت: بر طبق گزارش‌های اعلام شده در بسیاری از شاخص‌ها روند رو به بهبودی در ماه‌های اخیر خصوصاً در حوزه آسیب‌های اجتماعی بانوان و کودکان مشهود است.  

سامانی خاطر نشان کرد: در جلسه امروز شورای اجتماعی کشور پس از بحث و تبادل نظر تصمیم گیری شد که سند اجتماعی کردن مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی با رویکرد توجه ویژه به نقش آحاد مردم، تشکل‌های مردمی و اقشار مختلف در امر مقابله با آسیب‌های اجتماعی تدوین شود.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به احصاء ۳۱ شهرستان کشور مقرر گردید کلیه دستگاه‌ها، اقدامات فوق العاده خود را در این شهرستان ها متمرکز کرده و نتایج اقدامات انجام شده را ظرف مدت سه ماه به شورای اجتماعی کشور گزارش کنند.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: در این جلسه تصمیم گیری شد که در برخورد با مفاسد اخلاقی باید بر جنبه‌های ایجابی تاکید شده و حتی المقدور از ایجاد سوء سابقه برای افراد، خصوصا جوانان پیشگیری شود و با توجه به آثار منفی نمایش استعمال دخانیات در فیلمهای سینمایی مقرر شد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به حذف تصاویر مذکور در زمان اکران عمومی این فیلم ها از طریق ساز و کارهای قانونی اقدام کند.