به گزارش افکارنیوز،

نخست وزیر سوئد در دیدار خود از کشورمان درباره توسعه روابط دو جانبه و مسائل بین المللی و منطقه ای بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت ، معدن و تجارت در فرودگاه از نخست وزیر سوئد استقبال کرد.

منابع سوئدی پیش از این اعلام کردند که یک هیأت تجاری متشکل از نمایندگان تعدادی از شرکت ها و سازمانهای دولتی به سرپرستی 'آن لیند' وزیر تجارت و اتحادیه اروپا، استفان لوفون را در سفر به ایران همراهی می کنند.

هدف این هیأت تجاری از سفر به ایران، بحث و تبادل نظر در زمینه تقویت حضور سوئد در بازار نوظهور ایران، توسعه سرمایه گذاری ها و راهبردهای صادرات به کشورمان است.

لوفون در جریان سفر دو روزه خود با رئیس جمهوری حسن روحانی نیز دیدار خواهد کرد.

ایران از دیرباز یکی از بازارهای مهم صادرات کالاهای سوئدی در خاورمیانه بوده و تعدادی از شرکت های سوئدی نیز هم اکنون در ایران فعالیت می کنند.

در جریان دیدار روحانی و لوفون در حاشیه مجمع عمومی سال 2015 سازمان ملل، نخست وزیر سوئد گفت: مبارزه با تروریسم مستلزم تلاش مشترک است و سوئد علاقه مند به همکاری با ایران در این عرصه است.

وی در ادامه افزود، آماده گشودن فصل تازه ای در روابط دو کشور در حوزه های مختلف هستیم.

رئیس جمهوری نیز با تاکید بر اثرگذار بودن روابط ایران و اروپا برای تقویت امنیت منطقه، از توسعه همکاری های تهران - استکهلم بویژه در عرصه اقتصادی استقبال کرد و گفت هیچ مانعی بر سر راه تعمیق و گسترش روابط همه جانبه دو کشور وجود ندارد.